Botu Nihayet Denize İndirdim

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında denizbilimci tarafından paylaşıldı.

1. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Berkan kardeşim çok teşekkür ederim, inşaallah bota zarar vermeden yaparım bu işi.

2. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Kolibri Botun bildiğim kadarı ile 2 yıl garantisi var.Benim ilk aldığım gri-mavi bot hava kaçırınca tekrar geri gönderdim ve yenisi ile değiştirildi.Kaptan Balıkçılık biz birşey yapamayız diyemez.Biz moturun trim ayarlarını yapamadık o yüzden kolu çeviremediğimizi zannediyorduk.Motorun başındaki eniştem botu yönlendirmek için mecburen botu kendi etrafında döndürmek zorunda kalıyordu.

3. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
  4. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
  5. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
  6. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Mesut Bey sizin botun aynası daha kısa ve kavisli kesilmiş. Ben de keserek aynı şekile getirmeye çalışacağım. Videoda da belli bir açıdan sonra kumanda kolu takılma yapıyor, benimki kolu hiç kırmaya bile müsade etmiyor, yani kesmek şart. [/B] :mad: :mad: :mad:

Ayna dediğin böyle olur.

Bir de Kolibrininkine bak

7. hattusili

hattusili Muhittin APAK

Sevgili Hasan kardeşim.Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Telefonda konuştuğumuzda böyle bir sorun olduğundan bahsetmemiştin.

En ince ayrıntılara aynı benim gibi ne kadar çok dikkat ettiğini bildiğimden inan aynı sıkıntı kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm.Zaten katılımcı arkadaşlar benim de önermeyi düşündüğüm her şeyi önermişler.Sen kolibri olarak sağlamlığıyla ünlü rus botu diye reklam yap,10 tane güzel kızı bota bindirip fotoğraflayıp dünyaya sat ama motoru takacak aynayı hatalı yap,sonra da ithalatçı olarak kendiniz halledeceksiniz de.En basit ifade ile pişkinlik.Ayıptır,günahtır.

Acaba Kolibri botlar içten takma motorlar için mi üretiliyor?Bana daha da garip gelen bu forumda fikir beyan eden pek çok kolibri bot kullanıcısı olması.Aynı sıkıntıyı yaşayan başka kimse olmadı mı.Halil Barış Şengül isimli (mallaca)bir arkadaşta kolibri kullandığından bahsetmişti.O da çok özenli bir arkadaştı.Böyle bir sorun olsaydı sanırım bahsederdi.Acaba ayna modeli farklı bir tip mi aldın diye aklıma geldi.Yoksa bütün kolibrilerin ayna yapısı aynı mı?

Ya da yamaha 8 hp.ye ait bir dizayn uyumsuzluğu mu?Yamahanın başka motorlarıyla veya başka marka motorlarla bu ayna da bir uyumsuzluk oluyor mu?Bunu anlamadan bence bir tadilata girişme.Bu son seçenek olsun bence.Neticede dünyada yüzbinlerce kolibri botta kullanılan motor var.Hangi aklı başında firma zincirsiz bisiklet veya motorsuz otomobil üretir?

Hasan kardeşim.Kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm ve sinirlendim.İnan bu mahkemeye taşınacak bir durum.Sen haklısın.Ve ben sonuna kadar senin yanındayım.

8. hattusili

hattusili Muhittin APAK

Hasan şimdi seninle telefonda konuştuğumu duyan arkadaşlarım sordu.Abi noldu sinirlendin diye.Durumdan bahsedince hepsi tüketici mahkemesinin sorunu çözeceğinden bahsetti.Bota isim yazdığım için geri almazlar dedin de bota liman kaydı yaptırmadan ceza yemek için mi denize açılacaksın?

9. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Kaptanbalık yetkilisi Ahmet Bey ile biraz önce görüştüm. Böyle bir sorunla ilk defa karşılaştıklarını söyledi ve sağolsun problemin çözümü için gerekli yönlendirmeyi yaptı. Beraber çalıştıkları bir bot tamircisinde ayna düzeltme işlemi yapılacak. Yapıldığı zaman aynanın fotoğrafını buradan paylaşırım.

10. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Muhittin Abi Çengelköy'de beraber çalıştıkları bir usta varmış, ona yönlendirdi beni. Ne zaman bir şeye aşırı ihtimam göstersem böyle oluyor, sakınan göze çöp batar derler ya hayırlısı.

11. hattusili

hattusili Muhittin APAK

Hasan haklısın.Umrunda olmayan insanlar olabilseydik belki bunlar olmayacaktı.Bot ve motor seçiminde benim yaşadıklarımı da en iyi sen biliyorsun.Hala bazı sorunlar sürmekte.8 hp 2 zamanlı motorun kullanma kitapçığını bulamayıp,9.9 hp.4 zamanlı kitapçığı verdiler.:)))Bir kaç günlüğüne senin kitapçığı alabilirim müsaitse.Sanırım bunun formülü şu.Hayatta hiç bir şeye duyulan sevgi ve özlem Allah'ın sevgisini unutturmasın.Zaten unutanlara bir şey olmuyor da Allah kendisini unutmasını istemediklerinin sevinçlerine bazen böyle küçük gölgeler düşürebiliyor.

Neticede firma çark etmiş,bir ustanın elinde botun orijinalinden bile daha sağlam olacaktır.Bir tavsiye;Aynayı yükseltmek yerine düzgün kesmek daha mantıklı olabilir.Zira yükseltilen parça katlama durumunda zamanla botu delebiliyormuş.

Allah herşeyin hayırlısını versin.Selam ve sevgiler.

12. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Kesinlikle katılıyorum. Bota verdiğimiz aşırı ehemmiyetı namaza verseydik bunlar gelmezdi başıma.:eek:
    Kitapçığı elbette alabilirsin abi hatta fotokopi ile kitapçık şekline getirebilirim.

13. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    o işin hakkı 50 lira bile değil, aman diyim daha fazla vermeyin.....aslında hiçbişey vermeyin, onlar karşılasın.....bari bu kadarını yapsınlar.....

14. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Hasan Bey İstanbul da yaşadığınız için sorunu kolayca çözeceksiniz.Benim sıkıntım Edirne de olmam.Botta Gelibolu da.Bende az önce Kaptan Balığı aradım.Sıkıntımı onlara anlattım.Telefon numaramı aldılar.İnşaallah sorun çözülür.Siz bu konuyu bahsetmeseydiniz biz sorunun motordan kaynaklı olacağını zannederdik.Demek ki üretim hatası var.Sorunum çözümlenmese bile şirketin böyle bir sorun olduğunu bilmesi iyi olur.

15. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Kaptan Balık yetkilisi ilk başta sorunun ne olduğunu anlamadı, görmesi için forumda açtığım konunun linkini gönderince durumun ciddiyetini anladı. Bu sorunu Ukrayna'daki üreticilere iletmeleri gerekir aslında. Kısa şaft motor için kısa şaft bot üretiyorsunuz ve dünyanın en tanınmış markasına uymuyor. Bu ayıplı mal üretmektir, skandaldır.

Ve ben bu skandalı hafta sonu yaptıracağım ayna kesme işlemini videoya çekip, Youtube, iboats.com, dailymotion, facebook, yerli balıkçılık forumları vs. tamamında paylaşacağım. Kolibri botun imajını biraz sarsmayı düşünüyorum. Kaptanbalık'ın yetkilisi Ahmet Bey bu yazımı okuyorsa kusura bakmasın benim kendileriyle problemim yok, benim hedefim ayıplı üretim yapan Kolibriboats.com'dur.

16. volkanca

volkanca Volkan

Hasan bey merhaba,
    Konuyu biraz geç görmüş olsam da botunuzun hayırlı olmasını diliyorum. Uzun zaman sonunda gerçekleştirdiğiniz ilk deneme de mutluluğunuzun fotoğraflarda yüzünüze yansımış olması çok güzel. Ben de bir ara baya niyetlenmiş ama bot fikrini hayata geçirememiştim. Verdiğiniz bilgilerden epey yararlanmıştım. Bence konuyu daha fazla kafaya takmayın, şu usta ile problemi çözüp, keyfinize bakın. Zaten yaptığınız bilgilendirme dilden dile dolaşarak epey bir kullanıcıya ulaşmış olacak ve amacına ulaşacaktır. Selamlar

17. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Teşekkür ederim Volkan Bey, dediğiniz gibi aslında balikavi.net'te olayın duyurulmuş olması bile benim için yeterli. İnşaallah usta güzel bir iş çıkarır ben de sonuçları burada paylaşırım.

18. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Hasan Bey az önce beni Kaptan Balık tan Ahmet Bey aradı.Youtube de ki videomu izlediler.Benim botu onlara geri göndermem şu anda imkansız.Kendilerine bakın böyle bir durum var.Haberiniz olsun.Üretici firmayı uyarın diye ifade ettim.

19. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Mesut Bey, pazar sabahı usta benim aynayı tamir edecek, yapılan işlem size de yol gösterici olacaktır. Sizin de kaptanbalık'ı problemden haberdar etmeniz hatanın ciddiye alınmasına katkıda bulunacaktır diye düşünüyorum.

20. ethem62

ethem62 ethem

En İyi Avı:
    Aynalı sazan 8 kg
    Hasan bey hayırlı uğurlu olsun bol avlar,bot için biraz daha bütçe ayırıp orca ya YÖNELECEĞİM HERHALDE