Bot ve Motor tamam, ya şimdi?

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında alperokudur tarafından paylaşıldı.

1. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    çipura 500gr :)
    Evet arkadaşlar, balık bulucum bugün yurtiçi kargoyla geldi.
    balık bulucu 250$
    vergiler 50$ (amazon sipariş esnasında alıyor)
    27$ kargo
    toplamda 327$ a Humminbird 571 HD DI sahibi oldum :D

2. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    alper bey tekrardan bot motor ve fish finder iniz hayırlı olsun . türkiyede 570 hd modeli en ucuz 780 tl iken siz 571 modelini 670 tl ye oldukca iyi almışsınız :thumb: iyi günlerde kullanmanızı diliyorum .... bu arada bir ara alışverişin ayrıntılarını sizden talebedebilirim :)

3. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Cenk bey,
    tabi ki yardımcı olmaya çalışırım, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz :)
    571 modelinde fazladan Down Imaging ve 4000watt güç beni yurtdışından almaya yöneltti. Siz hangi modeli düşünüyorsunuz?

4. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    vallahi ne yalan söyliyeyim aklım hep 596 c HD DI modelinde ama 400 dolar civarı bir fiyatı var bu yüzden 581 HD DI veya 571 HD DI yada daha da ucuza kaçıp 561 HD DI modelini bile alabilirim 195 dolar gibi bir fiyatı var bu modele de yönelebilirim ancak daha öncede size bahsettiğim gibi ben buradan sipariş geçmiştim ancak türkiyeye kargo yapamadıklarını söyliyerek bana paramı iade etmişlerdi bende o an ABD ye iş için gitmis bir arkadasıma 570 modelini getirtmiştim 570 i sattım gene getirtmenin yollarını aramaya başlamıştım ki sizin paylaşımınız dikkatimi çekti eğer telefonunuzu özelden bana yazabilirseniz mayıs ayında sizi tekrar rahatsız edebilirim çünkü bu ay teknemin motorunu 20 hp ye büyüttüm madden birhayli yıprattı ...

5. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    Pm attım cenk bey, yeni motorunuz da hayırlı olsun :)

6. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar radar reflektörümü de aldım ve aynı zamanda bayrak direği olarak ta kullanabilmek için bayrağı da monte ettim. Boyu yaklaşık 30cm. Karar veremediğim nokta ise nereye monte edeceğim :confused: hem bayrağın görülmesi açısından hemde radar reflektörünün daha verimli çalışması açısından motorun üstüne mi takayım yoksa aynayamı? fikirlerinizi bekliyorum :)

7. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    Yok mu fikir verecek? :confused:

8. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    alper bey bayrak bu ebattaki bot ve kayıklarda sağ arkaya asılır diye biliyorum . belki motor üzerinde de olabilir ancak bu sefer motoru taşırken sorun olabilir siz bence o reflöktörün alt ayagını cıkartın oraya U şeklinde metal bir aparat yaptırın bunuda botunuzun sağ arkasındaki tutma kolunun üzerine vidalayın çünkü başka vidalama yapabileceğiniz bir noktası göremedim ben yapıştırma olayı da çok sağlıklı olmaz diye düşününorum bilmem uygun olurmu :)

9. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    yada motoru taktığınız aynanın sağ tarafına tüpe yaklaşabildiğiniz kadar yaklaştırarak ve o bahsettiğim U şeklindeki metali orayavidalayabilirsiniz ....

10. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim Cenk bey.
    Sizin cevabınızı görmeden önce motorun üst kapağında matkapla 2 küçük delik açtım ve radar reflektörünün ayak aparatını oraya vidaladım. Önce bende sizin gibi düşünmüştüm ancak sonra (nasıl çalıştığını tam bilmemekle birlikte) motorun birtarafına taktığım zaman diğer taraftan gelecek olan radar sinyallerini yansıtamamasından korktuğum için böyle bir çözüm getirdim. birde aynanın her iki yanına kamış tutucu ve taşıma tekerleği takacağım için çok kalabalık olacaktı. Zaman ayırıp cevap yazdığınız için ayrıca teşekkür ederim :)

11. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    ***..balıkbulucuyu deneme fırsatı buldunuzmu?

12. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    23 nisanda denedim ama pek birşey anlayamadım :( derinlik tamam ama balıklar konusunda aynı şeyi söyleyemem. büyük ihtimalle benim bilgisizliğimden kaynaklanıyor. yavaş yavaş öğrenicem sanırım ;)

13. aybasan

aybasan AYDIN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Peygamber balığı 1.5 kg
    Sanırım bunlara Türkçe yazılım yüklenebiliyordu bence bunu bir araştırın böylece hem metrik sistem olur hemde kullanımı daha rahat olacaktır

14. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    keşke öyle birşey yaptırabilsem. internetten biraz araştırdım ama bişey bulamadım. sizin bildiğiniz biryer varsa bu işlemi yapabilen, söylerseniz sevinirim.

15. enginköp

enginköp engin köprülü

Alper BEy merhabalar ;

Daha önce yazmıştım size benimde niyetim var diye balık bulucu için.
    hatta internette bikaç 2. el ilan buldum sizin gibi amerikadan getiren.Bİri ile telefonda görüşüp pazarlıkta yaptık :)
    almadan önce Humminbird ithalatçısı ile görüştüm.Amerika için üretilen cihazlara herhangi bir yükleme yapılamıyormuş.
    Avrupa için üretilen cihazlara ise türkçe menü ve metrik sistem yüklenebiliyormuş...

Balık bulucuların orjinal sitelerine bakıyorum çok fonksiyonlu ve özellikli onlarca model olmasına rağmen bizim türkiyede bir en alt sınıf ürün var 1-2 tane göstermelik orta sınıf ve kalanlar en üstve pahalı modeller... bu da bi satış stratejisi olsa gerek :) en alt modele bakıyorsun abi bu seni kesmez diyorlar dişe dokunur bi model ise uçuk rakamlar:)

Mesela aldığınız ürün özellikleri bence gayet yeterli bizim gibi amatörler için ama aldığınız model mesela türkiye de yok ne hikmetse:)

Down imaging güzel bir uyugulama ve sizin modelde hem normal hem sonar görüntüsü alt alta ekrana verilebiliyor...
    Başka bir markada gene down imaging özelliği olan ve uygun fiyatlı bir model buldum...
    markayıda sölim... lowrance elite 4x DSI ... bunda da down imaging var ama normal sonar görüntüsü yok ve derinlik sadece 76 metre ile sınırlı ve bununda esas kullanım alanı 61 metre diyor kendi sitesinde...
    düşünsene 90 metre bir yerde çalışmayacak alet :)

16. alperokudur

alperokudur Alper

Favori Kamış:
    Okuma Andros A-C-602M
    Favori Makine:
    Okuma V-System 80Sa
    En İyi Avı:
    Hayırlı olsun Engin Bey, ne kadara pazarlık ettiniz acaba?
    Cihaz gerçekten güzel ve sizin de dediğiniz gibi bizim gibi amatörler için çok uygun, sadece biraz zaman alacak görüntüleri anlayıp yorum yapabilmek o kadar, sonra gelsin balıklar. Benim asıl amacım 100-150 metre arasında jig yapabileceğim yerleri bulmak ama dediğim gibi henüz çözemedim aleti :(

17. cenkgul1976

cenkgul1976 cenk

Favori Kamış:
    okuma cedros pro jig
    Favori Makine:
    okuma salina 2 10000
    alper bey ben gene 570 modelini gidip aldım 250 w ama olsun türkiyeden türkçe olması ve türkiyede garantide sorun yaşamıyacağımı düşünmem birde metrik sistem olmasıda beni buradan almaya yöneltti . Yardımlarınızdan ve ilginizden dolayı size teşekkürederim nekadar faydası olur bilemiyorum size ama dilerseniz kullanım klavuzunun bir kopyasını mail yolu yada kargo yolu ile size gönderebilirim ...

18. noneway

noneway naci çalış

Alper bey ben de aliaga da oturuyorum arkadaşlarla yeni bir tekne aldik hummingbird 571hd almissiniz sanirim arastirinca buldum. Biz de bu cihazdan almayi düşünüyoruz. Cihazdan bir fayda sagladiniz mi? Bu konuda yardimci olur musunuz teşekkürler.

19. noneway

noneway naci çalış

Cenk ve Alper bey bende 571 hd almayı düşünüyorum. Cihazlardan memnun musunuz. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

20. pike_tr

pike_tr Serkan

2.95 m olan şişme botun(kürekle kullanılıyor) liman kaydı gerekli midir?