boru kurdu için iğne önerisi

Konu, 'İğneler' kısmında ramazan toklu tarafından paylaşıldı.

1. ramazan toklu

ramazan toklu ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    kışın antalya konyaaltında canlı boru kurdu deniyecem. fakat kaç numara iğne kullanmalıyım bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. hedefim 20 cm ve üstü her türlü balık. şimdiden teşekkürler:)

2. aytan01

aytan01 abdurrahman

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    balık
    owner 50173 2 numara işinizi görecektir yada başka markanın bu ayardaki iğneleri

3. ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    teşekkürler. 2 numara büyük gelmez mi acaba. ben 3-4-5 numara düşünüyordum. ama tabi çok bilgim yok. bu arada avfoni den sipariş edecektim. dediğiniz modeli bulamadım. başaka bir öneriniz var mı acaba?:) :confused:

4. mikadiel

mikadiel murat

Bende kancalarımı bu siteden aldım 4-5 günde elime geçti. Bu kanca işinize yarar mı bilmiyorum fiyat olarak uygun . Abdurrahman arkadaşımızın owner kanca önerisine göre koydum linki

http://www.balikmarketim.com/youvel...kisa-pala-dovme-cupra-olta-ignesi-100-lu-kutu

Avınız çupra gibi balıklar ise uzun palalı kanca öneririm şekil itibari ile bunun gibi

http://www.balikmarketim.com/youvel...n-cupra-levrek-olta-ignesi-capraz-100-lu-kutu

Yada elinizde düz beyaz buyuk istarvit kancalarından var ise palamut kancasıda derler bizim orda pense ile ağızlarını çaprazlama yaparak değerlendirebilirsiniz.

.

5. ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
  6. aytan01

aytan01 abdurrahman

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Okuma
    En İyi Avı:
    balık
    Aslinda bu is hedef baliga gore biraz degisebilir 20cm ve uzeri balik diyince o yuzden 2 numara dedim 3 de kullanabilirsiniz mesala o dedigim igne ile 40cmlik minekopda aldim 12-13cm lik mirmirda cuprada
    Siz olmadi 3 numara alin ben uzun pala igneyi pek tavsiye etmem pek randiman alamadim linkdeki igne fena degil isinizi gorebilir

7. ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    2 numara bir iğne buldum. görünce bana da boyutu uygun geldi:)

8. mikadiel

mikadiel murat

Abdurrahman bey, Sizinde tavsiye etmiş olduğunuz owner iğnesi aslında uzun palalı bir kancadır. Minekop balığın sezonu değil gerçi ama uzun palalı iğne tercih edilmesinin sebebi genellikle minekop olsun mavişgil olsun bu balıklar yemi kople yutma eğilimindedirler. Yutak kısmında ezici öğütücü dişleri var uzun pala kanca olduğunda misina bu dişlere denk gelme olasılığı azalmakta.

Mavişgil avı içinde palamut kancasının ağzını pense ile çaprazlarım öyle av yaparım öbür türlü kancaları balığın yutak kısmından çıkarmak zorunda kalıyorum.

Gerekli kancanız yoksa resimdeki kancada elinizde varsa pense ile ağzını çaprazladıktan fırsat bulursanız bir gün avınızda kullanın

Ekli Dosyalar:

9. mikadiel

mikadiel murat

10. ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    teşekkürler Murat :)

11. mikadiel

mikadiel murat

Ramazan bey ,
    Minekop avına gidecekseniz boru kurdunun yanında alt kancaya yengeç üst kancayada boru kurdu takın ve misinanız 0,40 dan aşağı olmasın yengece 5 kılonun üzerinde mınekop vurma olasılığı yüksek görürse kaçırmak istemez yengeci. Yakalandıgı an açıklara yüzme eğilimindedir. misinanız ince olur ise kopar. Bunun yanında ben mavisgil ve mınekop avında oltada fırdöndü kullanmıyorum. Kopma durumu olduğu zaman genellıkle fırdöndüden yada düğüm yerlerinden kopmakta. Dügümleri iyi tutun bir misina kullanın. Av saatleride 19.00- 22.00 arasında iyi sonuçlar verir. Ayrıca deniz kesinlikle dalgalı olmalıdır. Havanın durumuna göre gidin ayrıca Ay olmamalı yada hava kapalı olmalı. Birde denize dökülen akarsuların yanında olur iseniz av şansı yüksek olur.

12. ramazan toklu

En İyi Avı:
    çimçimle müren
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Boğa çayının denize döküldüğü yerde olta atıcam. ama yengeç bulmam biraz zor:) bu arada 22 kg çekerli fırdöndü kullanıcam . kopması zor:)

13. mikadiel

mikadiel murat

Kopan fırdöndü değil fırdöndünün düğüm yerleri kopuyor. Yengeç olayına gelince ufak balıkçı limanlarında kayaların altında muhakkak oluyor. sizin oralarda nasıl bilmem ama karadenizde fazlası ile oluyor. Dalga vurmayan kayaların altına bakın. Butün bacaklarını koparın kancaya takın atın.

14. mikadiel

mikadiel murat

https://www.youtube.com/watch?v=VbXLudGriyE

Makasla kesme olayını uygulamıyorum ben yengençlerim daha kucuk oluyordur. Etini ortaya çıkarmak etrafa koku yayacağından yapacağınız avda buyuk boyutta bir balık yakalanacaktır. Deniz dalgalı olsun muhakkak