Boğaz + İstavrit + Lüfer vs için kaliteli SURF makina

Konu, 'Makineler' kısmında Doruk.TR tarafından paylaşıldı.

1. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    O elle siz, sadece kumda oynar ve bilmeyen cahilleri ütersiniz.:thumb: :thumb:

İşi bilen yerde ise, adamı topuklarından................:D :D

2. Doruk.TR

Doruk.TR Doruk

Fiyatı en fazla 300 TL (+%10) olan aşağıdaki makinalardan en iyi 3 tanesini seçermisiniz.

Ne diyorsunuz?, değerli arkadaşlar.

3. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...

- Spro Incognito 965 - 4.3:1 - 9 rulman - 555 gram - 0.25mm/260m - 162 TL

4. Since1453

Since1453 NoYaN

misina sarım kapasıtesi az bogaz ıcın

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Henüz o beş ası altedebilen olmadı. Zira ben asla şansıma değil, o ellerdeki beş asın hünerine güvenmişim her zaman. Dur bir daha sayayım, bir, ikiii, üç, dört ve beş. Öbür elim cebimde şu an, ihtiyaç olursa bir beş asta ondan çıkar hatta.

6. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Allah zeval vermesin. Her daim sağlam ve sağlıklı olsunlar. :D

Aynından bizlerde de var. Başına buyruk değildirler. Önce beyinden gelen emirleri yerine getirirler. Sonra da '' Bak nasıl yaptım '' derler, övünürler. Asıl övünmesi gereken beyindir ama....................:confused: :confused:

7. furunotr

furunotr Haluk

8. furunotr

furunotr Haluk

İçlerinde Ryobi Applause'yi denedim ve aldım bir tane; aldıktan sonra da denedim; düzgün çıkışlı bir monoflament sarılırsa erim mesafesi gayet iyi; yaklaşık bir turda 1 metre sarıyor; dengeli; ötesi berisi oynamıyor; 580 gram grafit kafası ile; metal kafa ile 610 gram geliyor; grafit olan kafa öyle aman aman kaliteli birşey değil; sular çok ağır olmaz ise beni öyle fazla kasmayacak gibi görünüyor. Metal gövde olması da sağlamlık ve stabilite açısından olumlu görülüyor...

Şimdi farkettim; Raw 55'i de denemiştim; ağırlığını hatırlamıyorum ama 500 gram altı olsa gerek; oldukça güçlü bir makina; ancak sarım miktarı 75-80 cm. civarında; Ryobi'den daha torklu diyebilirim; sarım miktarı da hayli düşük tabii... Kısa vade tecrübe ile bu kadar...

Kullanım klavuzunun biryerinde Zauber ifadesi var; ben farklı bir firma diye biliyorum; Ryobi ile mi birleşti acaba???

9. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Zauberi mi soruyorsunuz,zauber ryobi markasının bir modeli,gayette iyi bir makinadır,en azından eski modeli öyleydi...

10. Doruk.TR

Doruk.TR Doruk

Hafta sonu

- Shimano Biomaster 8000 SW PG
    - Okuma Raw 55
    - Mitchell Armada Pro 6500
    - Ryobi Applause 6000

Kamış olarak

- Shimano SpeedMaster AX Tele Surf 4,30mt 200gr
    - Okuma Cedros Tele Surf 450cm 150-250g
    - Shimano Vengeance AX Surf 4,20mt 200gr
    - Lineaeffe Surf Mill 420cm (yoksa "Spider Surfer" 'mi?)

alıp işi bitirmek niyetindeyim.

Hepsini tek bir yerden pazarlıkla alabilirsem süper olacak.

Cuma günü bitimine kadar yorumlarınızı okumaktan memnun olacağım.

11. furunotr

furunotr Haluk

Evet; teşekkürler Selim bey; net üzerinde baktım bir parça farklı model makinalarda Zauber Ryobi ismi var... Belli bir grubu adlandırıyor galiba; ya da tam sizin dediğiniz gibi bilemiyorum doğrusu... Yalnız onlarda wormshaft mevcut; sökmedim ama bendeki bu model sanki var-gel sistemi barındırıyor içinde; onu da sökünce anlarım... Ya da şemasına bakayım; kutuda bir yerde olacaktı...

12. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Ryobi applause modelinde worm shaft yok,bu modelde sizin dediğiniz gibi var-gel sistemi var...

13. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Ayrıca WFT Ryobi Zauber olarakta geçmektedir,yada WFT Ryobi Applause...

14. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Estafurullah Tevfik abi,benim masam herkese açıktır...

15. Egeli34

Egeli34 Murat

Favori Kamış:
    Vengeance 420 ,Kombat 420,potenzaSupercore420,UglyStick,Scimatar 270
    Favori Makine:
    Exage 10000fb,Affinity 7000,Salina 2,stradic 4000,pa fliegen
    En İyi Avı:
    ...
    Vengeance 420 170 gr lik modeli boğazda kullanıyorum memnunum oldukça sağlam bikaç porseleni dökülmeye başlamıştı spot balığa götürdüm 4 tl ye yenilediler. 150 gr kurşunla harika uçuyor tavsiye ederim boğazda merak edip deneyenler oldu memnunlardı gayet güzel atıyormuş dediler.

ama 450 gr civarıydı sanırım ağırlığı daha hafif öneririm arkadaşımda spider surfer vardı odane dedim hafifliğiyle çok beğenmiştim. ama shimano nun verdiği güven bi başka eline ne geçerse tak gönder boğaza

16. Doruk.TR

Doruk.TR Doruk

O zaman bir şimanoy yeter diyip o kısmı boş bırakalım ve arkadaşlardan boş yeri doldurmalarını rica edelim. :D

Herkese Soru: Lineaeffe Surf Mill'mi yoksa Lineaeffe Spider Surfer 'mi alayım?

Herkese Soru: Bunların dışında, hafif ve sağlam fiyatı 330TL'yi geçmeyecek bir surf kamış önerirmisiniz? (Mesela; Amundson Kudos Expert 120-180G 410cm, Albastar 4110 Black Sea 420cm v.b. gibi önerilerinizi bekliyorum)

Teşekkürler.

17. furunotr

furunotr Haluk

Surf Mill mi; yoksa Spider Surf'mü hangisi idi kullandığım hatırlamıyorum; ancak bunlar pek birbirine yakın özelliklere sahip gibi...

Amudson Kudos Expert benim beğenimi kazanmış bir ürün; sanırım maksimum atarı 180 gram ama 150 gr.'ı geçmemek gerek diye düşünüyorum... Hassasiyeti ve dengesi sınıfına göre gayet iyi; yalnız boyu 4,10 falan olsa gerek...Gramajını bilemiyorum ama oldukça hafif sayılabileceğini de eklemek gerek...

18. Since1453

Since1453 NoYaN

haluk abi arkadastan mı kaynaklandı bılmıyorum amudson kudosun ucunu arkadas kırdı 150 gr ıle hafıf guzel kamıs capari icin cok guzel bır kamıs sanırsam 300 lu grlar cıvarında ama rapalaya hatta ben alıcaktım arkadastan kamısı :D kırınca ucunu vazgectım :D:D:D

19. vatos70

vatos70 oktay arıkan

En İyi Avı:
    eşkine 1,5 kg
    Her iki kamışıda kullandım. Lineaeffe Surf Mill yaklasık 1 yıldır kullanıyorum ve 130-140 gr kursuna kadar sorun yaşamadım. Lineaeffe Spider Surfer' i (arkadasıma ait) bir kac defa kullandım, kamışın ucu aşırı yumusak geldi. agır kursunda pek güven vermedi.ama 170-180 gr kursunla rapala çalışacağım diyorsanız, bence başka bir kamıs seçmelisiniz.

20. furunotr

furunotr Haluk

Bu olasılık her marka ve her zaman için mevcut; bilemiyorsunuz; bazan üretimden; bazen nakliyeden; bazan kullanıcının farkında olmadan verdiği hasardan; bazan atış tekniğinin yanlışlığından veya başka türlü sebeplerden bu tür problemler olabilir... Yalnız bu durumda parça bulunabiliyor mu bilemiyorum; ürün genel olarak güzel...