bodrum yarımadası sahte deneyimleri

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında ismetguralp tarafından paylaşıldı.

1. ismetguralp

ismetguralp ismet güralp

Sevgili hobidaşlar merhaba,

Bodrumda uzun yıllardır yaşamaktayım. son yıllarda spin ve lrf disiplinine merak saldım.
    sizlere, en son aldığım levreğin hikayesi ile başlayarak Bodrum ve civarındaki deneyimlerimi bu noktadan aktarmaya çalışacağım..

mera : düşük eğimli, yosunlu kayalık ağırlıklı, mera derin yüzer sahte veya dip oltacılığına müsait değil
    rüzgar : doğudan 2-3 şiddetinde, atış istikametime göre tam sağdan, bu yüzden atışlarımı hafif sol çaprazıma yaptım.
    saat : akşam suyu

kamış : albastar 1951 brillant lrf 210 cm 1-10 gr
    makina : daiwa crossfire III 2500
    misina : kendo dyneema 0,14mm
    leader : sufix xl strong 0,28mm mono
    sahte : River2Sea Bubble Pen 80 mm 9 gr

bulunduğum yerde bir kaç spinci vardı ve silikon sahte ile bir kaç levrek aldılar. ben 1 saat kadar değişik su üstüler denedim fakat vuran olmadı, son sahtem ile 2. atışta 48 cm lik bu levreği aldım. yakın zamanda bir darbe almış kuyruğundan. yakaladığım iyi olmuş, bu yara ile daha büyüyemezdi sanırım.

balığı aldıktan sonra bir kez daha attım ve "çat" ..klipsten sıyrıldı lider misina. nasıl olduysa düğüm açtı. artık bir dahaki sefere diyerek avı sonlandırdım..

sağlıcakla kalın.

Ekli Dosyalar:

bearing ve balikci bunu beğendi.
  2. bearing

bearing erdal demir

tebrik ederim İsmet bey çok güzel bir av olmuş.. Bodrum bölgesi için çok güzel ip uçları içeriyor.. lider için sanırım yumuşak misina kullanıyorsunuz, genelde düğüm açması yumuşak misinalar da çok sık olmakta.. eğer %100 fluorocarbon lider yaparsanız bir daha düğüm açması ve klipsten sıyrılma gibi durumlar yaşamazsınız.. bir de iri bir balıkta sıyrıldığını düşünsenize... giden sahte+balık+klips ve üzüntü de cabası :) fc'nin görünmez etkisi de balığın takımı farketmesini oldukça zorlaştırıyor... kandırmak daha kolay oluyor.. hemen listeye ekleyin bence.. marka olarak bulabilirseniz yozuri, yoksa berkley trilene alabilirsiniz..

ismetguralp bunu beğendi.
  3. ismetguralp

ismetguralp ismet güralp

eyvallah Erdal Bey, lider tavsiyeleri için teşekkürler. aldığım balığım yeni fotosunu da ekliyorum. 20170330_220121.jpg