birleşip belli bölgeleri yemleyelim.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kaiser tarafından paylaşıldı.

1. kaiser

kaiser

Favori Kamış:
    kasnak,misina,iğne,kurşun
    En İyi Avı:
    mığrı 3kg
    herkese selamlar,

hepinizin malumu balık nüfusu sürekli yem olan bölgelerde yoğunlaşıyor.
    "acaba sitedeki birbirine yakın oturan arkadaşlar sözleşseler ve bir yer kararlaştırıp sürekli orayı bayat ekmek, kokmuş balık gibi yemlerle yemleseler nasıl olur ?" diye bir fikir geldi aklıma.bu konuyu tartışmaya açıyorum.

haydi balikavi.net avlaklarımız oluşturmaya..........

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    kimse bişey yazmaya cesaret edememiş :D

3. Namık......adrasanı yemle yazın geliyoruz....

4. afet

afet

:D yem pahalı ondandır :D :D

5. ergen

ergen

Balikavi.net

Yurt Disinda Yemleme yapan ilk Balikavi Sitesi:D

Arama Motorlarina böyle Kayda gecirebiliriz:p

Bir kac yere ben Ekmek atiyorum. Sirf Sazanlari seyretmek icin:D

Rasgele

6. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    bu yemlenen yerlerden haberimiz olsun belki bi faydamız dokunur selamlar

7. 2 ekmekte benim için atıver üstad sevabına....:D :D :D

8. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)
    Aslında bence güzel bir düşünce ama dediğin gibi malum kalabalık nüfuslu yerlerde yaşıyoruz 10 gün yemleriz 11. gün biri bizi görür toplar eşrafını çöreklenir oraya. Biz gidince yemlediğimiz yere çöreklenenlerle aramızda kavganın daniskası çıkar bence. Hele istanbulda koca kıyıda onca boş yer varken yer bulamayıp 2 balık tuttuğunu görüp tependen atanları görünce...

Son düzenleme: 4 Kasım 2006
  9. kaiser

kaiser

Favori Kamış:
    kasnak,misina,iğne,kurşun
    En İyi Avı:
    mığrı 3kg
    serdar bey başkası çöreklense nolcak başka bi günde siz erken davranırsınız.hem olta atmakta bi nevi yemlemedir.:)

10. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Kardeşlerim yaşımın da verdiği tecrübe ile bir şeyler söylemek isterim.
    öncelikle Onur un iyi niyetli fikri güzel de bakalım İzmirden kaç kişi bir yerlerde buluşupta önce tanışma ve kaynaşma olayını gerçekleştirebiliyor.
    önce bu yapılsın.
    ardından o sohbet esnasında fikirler oluşur ve bir şeyler yapılır.
    ancak belirli noktaların yemlenmesi hem zaman hemde maddi olanak
    ister..
    benim tavsiyem 4/5 arkadaş birlikte balık avına(sahilden gittikleri zaman ki eger balık zamanı ise) zaten her kesin yanından götürdüğü mazmuz o gün için yeterli olur..
    mesela sahilden 50/100 metre mesafeden kamış oltası ile mırmır veya çipuraya gideceksen ..nereyi ve nekadar yemliyebilirsinki?
    ancak bu olay iç sularda kavakdere barajı gibi sazan çıkan yerlerde olabilir ki o da imkansız..izmirden tahminim en az 60 km uzaktadır. ben ayrancılar dayım bana uzaklıgı 55 km.siz hesap edin gerisini.ama mevsiminde kavakdere barajında sabah 07 gibi olrsan bolcana küspe+ekmek+un+mısır vs yemlerden 1/2 saat içinde mevcut sazan zaten toplanıyor.
    onun dışında konaktan narlıdereye kadar olan kıyılarda kefal dersen zaten mesken tutmuş vaziyette..karataş lisesinin önünde yazdan beri kefal sürüleri su üstü yapıyor.kısmetine o bölgede geziyor ise sabahtan suya attıgın bir kaç ekmek parçası onlarıda toplamaya yeter.
    onur un dediği olay ancak tekne avcılıgında olur ve sahile yakın oturan+teknesi olan+hafta arası zamanı olan avcılar kerterizi alarak haftada 1 gün balık tutar 3 gün yemler ...ben bu olayı istanbulda oldugum yıllarda bu şekilde yapıyordum.ambarlıda evim vardı sahildede teknem..ve neticesini de alıyordum. bende balık bulucuda vardı ve kerterize geldiğimde hemen dip balıkları ekranda beliriyordu...
    sonrası at çapayı tut karagöz+ispari+barbun+izmarit vs. ama dediğim gibi her defasında en fazla 10/15 metrekareleik bir dip zemininne yemi düşürmek zorundasın...akıntıları da unutmamak lazım.bu işler zaten en fazla 10 m. derinliklerde dogal yemleme şeklinde olabiliyor. daha derin sularda mecburen sogan çuvalına koydugun yemlere birde taş ilave edip atıyorsun. ki onada taraftar olmamamız gerekiyor zira sentetik çuval denizde kirlilik oluşturuyor...erimeyen malzeme oldugu için..
    selamlar

Son düzenleme: 4 Kasım 2006
  11. Üstadım ;
    Konu için yaptığınız yorumunuza teşekkürler...
    Ancak, Alıntınızda belirttiğim yerler 37/2 sayılı sirkülere göre avlanması yasak olan av sahası içindedir.

12. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    yasak bölgeler.

arkadaşlar yukarıdaki yazım konusunda Ahmet bey teredüte düşmüştü bu konuyu ben tekrar aydınlatmak istiyorum
    madde 12
    37/2 de belirtilen:
    Yer yasakları(6) İzmir limanında, Bostanlı Sazburnu ile Üçkuyular vapur iskelesi arasında çekilen hattın doğusunda kalan saha içerisinde her türlü su ürünleri avcılığı yasaktır....''
    e göre karataş sahili bu kapsam içinde kalıyor olabilir .
    ancak benim buradan anlatmak istediğim kefal balıgının mevsimine göre belirli yerleri kendisine mesken olarak tutması ve su üstünden ekmek ile tutulması.dır
    lütfen mesajım yanlış anlaşılmasın. dahası bu mesajda gidip oradan tutun da demedim.
    Büyük bir olasılıkla bu sitede kayıtlı olan üyeler karataş kelimesini özendirici olarak algılamadıklarını düşünüyorum. zira mecbur olmadıgı halde avclık belgesini örnek olmak amacı ile alan bilinçli üyeler varsa ve de zaten bu sayfalarda her türlü yasal bilgi de varsa üyeler bunları mutlaka okumuşlardır.
    sonuç olarak en önemli nokta.. birde arkadaşlar bilirler ama tekrar etmekte fayda var..

Tübitak ve Ege +9eyl.. Üniversitesi raporlarına araştırırsak körfezin halen kirli oldugunu görebiliriz..

((4 yıldır izmirdeyim bir gun dahi körfez menşeli balık yemedim ))
    teşekkülerimle..