bir zamanlar kalkanlar, hocam ve ben

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında KANCA tarafından paylaşıldı.

1. KANCA

KANCA ümraniye atakent

Favori Kamış:
    LINEAEFFE FERRARİ EXTREME 2000 4.50 cm. 3 parça Cormoran Seacor SURFMASTER 4.20 cm 3 parça
    En İyi Avı:
    elimdeki levrege sordum benden daha büyügü var dedi
    dalış hocam ve ben marmara da kırlangıç akını var:thumb: mesajını aldıktan sonra meraya sorti yaptık uzun suren aramalar neticesinde hiç kırlangıç arkadasımıza rastlamadık :thumb: tam ümidimiz bitti idk derken o da ne :eek:
    ilk kalkan arkadaşımıza rastladık :hungry: derken sohpet muhabbet arkadaş sayısı arttı :hungry: :laughing:

Ekli Dosyalar:

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Abi bereketli avınız için tebrik ederim.

Hatırlatmak istediğim bir nokta, kalkan balığında bir kişi için günde en fazla 2 adet ve en az 45 santimetre boy limiti var. 11 adet balık saydım, hepsi kalkan ise bu avın en az 6 kişiyle yapılmış olması lazım.

Raporunuzu sabote etmek gibi bir niyetim asla yok, yanlış anlaşılmasın. Kısa bir hatırlatma notu olarak ekleyeyim dedim.

3. KANCA

KANCA ümraniye atakent

Favori Kamış:
    LINEAEFFE FERRARİ EXTREME 2000 4.50 cm. 3 parça Cormoran Seacor SURFMASTER 4.20 cm 3 parça
    En İyi Avı:
    EMRECAN kardeşim boyle bir yorum gelirmi diye kendim e konuyu açarken sormadım deyil ama form da herkez her balıgı bilecek diye de bir mecburiyet te yok tabi orda 3 adet kalkan balıgı 4 dere pisisi ve 4 adette deniz pisisi 1 adette dil balıgı var bir kişinin günlük limiti de 5 klgrm dır ordada 10 kilo balık var bizde malum 2 kişiyiz umarım açıklamam kafi olmuştur saygılarımla :thumb:

4. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Abim saygılar benden asıl... Ben de eğer hepsi kalkan ise demiştim, diğerlerinin pisi olabileceği düşüncesinden dolayı. Yazdığım yazı sizin avınıza ithafen değildi sadece, genel bir hatırlatma yapmak istedim kendimce. Her avınız bereketli olsun; saygılar, sevgiler...

5. udas

udas utku

Favori Kamış:
    shimano alivio
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000FB
    En İyi Avı:
    pisi 40cm minekop 45cm
    ne güzel bir tablo. tutmasını sevdiğim en güzel balıklardan biridir pisi. gerçi ben sizin gibi anlamam zıpkından filan, pisiyi genelde kıyıdan klasik dip oltasıyla avlarım genelde. yalnız sunu merak ettim sormadan edemeyecegim, konuya baktım bir zamanlar denilmiş, sanırım eski tarihlerde yakaladınız bunları. istanbul'da kalkan hemde bu denli boyutta varmıdır bu zamanlarda *** :) guzel tablonuz daim olsun bu arada.

6. KANCA

KANCA ümraniye atakent

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    degerli kardeşim UTKU 2015 ekim ayında yapıldı bu av marmara avlak yerimiz .
    ani su sıcaklıgının duşuşlerinde bu tür balıklar kıyıya kumluk bolgelere gelirler
    öyle bir güne rastlamamız tek şansımız oldu daha iyi avlar sizlerin olsun .