BİNKILIÇ GÖLETİ BALIK DURUMU

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında EURO LED REKLAM tarafından paylaşıldı.

1. EURO LED REKLAM

EURO LED REKLAM ALİŞ

Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    5,200 Pullu Sazan SazlıBosna Gölü 2016 Ağustos
    Merhaba sevgili formdaşlar üstatlar öncelikle şöyle başlamak istiyorum hafta sonu iki arkadaşımlar birlikte Saraya Bağlı Safaalan göletine gittik daha önce o bölgedeki köylülerden aldığımız bilgilere göre iri yayın sazan ve turna popilasyonu olan bir göl olduğu söylendi gece kalacağımız için yayın içinde şansımızı denemeye kararverdik fakat göle vardığımızda karşılaştığımız manzara biraz şaşırtıcıydı hafta sonu olmasına rağmen hiç balıkçı yoktu gölün dibi çevresi otluk ve sazlıktı yinede uygun bir ortam bulup kalmaya karar verdik at çek kaşıkla gün batımı uzun uğraşlar sonucu bir adet limit altı turna aldık ve suya iadesini yaptık gece takımlarımızı yayına çevirdik kullandığımız takım ve yemler tavuk ciğeri,canlı karasülük, göl kenarında yakaladığımız canlı kerevit canlı kurbağa ve gölde bulunan çok ilginç bir balık yapısı tatlı su levreğine benziyor dayanıklı ve sert bit balık fakat şekli biraz daha oval
    kara sülük ve ciğerleri dip oltasına da denedik canlı kurbağa kerevit ve canlı balığıda şamandıralı takımlarda sonra kara sülükleride şamandralı takımlara denemeye karar verdik ve bu takıma gece limit altı bile sayılmayacak ufak birkaç yayın takıldı ve geri braktık sazan takımı olarak boili ve küspe süt mısırı kullandık ama vuruş almadık sessiz sakin ve berrak bir göl bakıldığı zaman evet burada gerçekten iyi balıklar olabilir diye düşünüyor insan sabah oldu ve canlı balık olan şamandralı takımımıza limit altı bir adet turna geldi ve takımlarımızı topladık ve dönüş yoluna geçtik Binkılıç yoluna gelmeden google haritalardan baktığımızda irili ufaklı birkaç göl gördük ve gidip kontrol etmetye karar verdik ana yoldan kara yola girdik orman içine birkaç irili ufaklı göl gördük bölgedeki kölülere ve çobanlara sorduğumuzda bize oraların eski ocak gölleri olduğunu söylediler ve stranca gölleri diye geçiyormuş orman içinden 4 km gittikten sonra harika mazaralı bir göl çıktı karşımıza oldukça derin ve berrak suyu olan güzel bir göl binkılıç gölü diye geçiyormuş orada da hiç balıkçı yoktu ojnunda çevresi ve dibi otluktu birkaç saat orada takıldık olta atmamıza rağmen herhangi bir vuruş almadık vakat oltaları attığımız yerde temizlenmiş balık parçaları kuyrukları bulduk sönmüş bir kamp ateşi çevresinde ve izler çok tazeydi gece birileri sabahlamıştı sanırım bu bölgedeki göllerle ilgili fikir sahibi olan arkadşlar varmı nedir balık popilasyonu

2. epsodi

epsodi Ahmet Kaya

Favori Kamış:
    Bauer
    Favori Makine:
    Bauer
    En İyi Avı:
    sazan 2kg
    merhaba bu sene göllerde genel durum bu balıklar özellikle sazan pek vurmuyor vuranlarda genelde dedğiniz gibi limit altı oluyor ben sıcakların geç başlamasına bağlıyorum olayı ama bakalım ilerde neler olacak balıklar hala havyarda olabilme düşüncesi geliyor aklıma saygılar.

3. EURO LED REKLAM

EURO LED REKLAM ALİŞ

Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    5,200 Pullu Sazan SazlıBosna Gölü 2016 Ağustos
    evet dediğinize katılıyorum bende bu şekil düşünüyorum