benzinli motorda kompresyon kaybının giderilmesi

Konu, 'Motorlar' kısmında atesh tarafından paylaşıldı.

1. sances

sances Sener Atmaca

Favori Kamış:
    Albastar Krokodil 2785 - 390 - 150/200 gr.
    Favori Makine:
    Albastar Score 50
    En İyi Avı:
    Hedef : (Kısmetse) Lüfer / Kalkan /
    Herkese selam,
    Tekne sahibi değilim, inşallah seneye benimde bir teknem olacak, bunun için çok çaba sarfediyorum, ama şimdiden arıza ve muhtelif durumlarda yaşanan problemleri okuyarak teoride tecrube kazanıyorum, bu konular hakkında bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederiyorum.

Bende bu konuya bir ufak katkıda bulunayım dedim, gecen sezondan kalan benzini, yeni sezonda alacağımız benzinle bire bir karıştırırsak benzinle alakalı olarak bilumum oluşabilicek sorunların önüne geçilmiş olur diye düşünüyorum.

saygılar.

2. ebruli

ebruli gökhan

115 mercury efi

Arkadaşlar 2004 Model Mercury 115 4 Zamanli Aldim. Fakat 10 Dakika Tam Yol 35mile çikiyor Sonra Kendiliğinden 20mile 10mile 2 Mile Düşüyor. Motor Tek Marşta Aliyor Bujiler Enjektörler Kontrol Ettik Birşey Yok Sorun Ne Olabilir Tşk. şimdiden

3. RamazanUsta

RamazanUsta Ramazan Uzan

Favori Kamış:
    Albastar Qual Surf
    Favori Makine:
    Albastar Pasha
    En İyi Avı:
    Akya 8.5Kg
    Hararet sorunu olabilir. Motor gerektiğinden fazla ısınmaya başladığında gücü düşer. Isı yükseldikçe yavaşlar ve stop eder. Devirdaim sistemini kontrol ettirmenizi öneririm.

Eski sahibi sorunun ne olduğunu biliyordur mutlaka. Biraz sıkıştırırsanız söyleyecektir.

4. ebruli

ebruli gökhan

Motor Isinmiyor Devir Daim Sorunsuz Bir şekilde çalişiyor .maalesef De Eski Sahibi Yurt Dişina çikmiş. Söylenen O Yetkili Servis Tarafindan. Acaba Pompa Ya Pislik Gelmiş Olma Ihtimali Bu Sorunu Yaratirmi. Teşekkür Ederim

5. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    bunu hep yapardım ama sorunun karbonlaşma olduğunu bilmiyordum. Aydınlatıcı oldu teşekkürler

6. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    115 mercury efi
    Arkadaşlar 2004 Model Mercury 115 4 Zamanli Aldim. Fakat 10 Dakika Tam Yol 35mile çikiyor Sonra Kendiliğinden 20mile 10mile 2 Mile Düşüyor

eğer yavaşlamanın sonunda motor stop ediyorsa ateşleme yapıyordur, ya da backfire. Sonra biraz bekliyorsun sonra mırşa basıyorsun tık çalışıyor. Anlaşılan motor yeni değil ve tamirden çıkmış olmalı değişikmiş parçaları vardır. ilk akla gelen bu.

7. küçükbaşak

küçükbaşak emre

Favori Kamış:
    albea star
    Favori Makine:
    albea star
    En İyi Avı:
    sazan 17kg
    tesekkurler onur kardes benım de 2 zamanlı 7.5 beygır mercury var ALLAH nazardan saklasın uzun suredır kullanıyorum hıc bır sorun yasamadım ama genede bız avcılar kureklerı yanımızdan ayımıyalım saygılar

8. canavar72

canavar72 Mustafa

Favori Kamış:
    Shakespeare® Ugly Stik Lite 2 mt
    Favori Makine:
    Shimano Solstace 2500 FD
    En İyi Avı:
    1 m.t,7,5 k.g Turna :)
    Aynen abi,motor 1 yıldır kullanılmamış,içindede az miktar benzin vardı,hem çalışması zahmetli oldu,ve keçeyiede dağıttı:(
    çok haklısınız

9. superalli

superalli Ali DİNÇ

Bu konu büyük bir sorunumu çözmeye yardımcı olacak sanıyorum. Bugün bu dediğinizi deneyeceğim. Dün aynı şey başıma geldi balığa çıkacakken motorun çalışmaması üzerine karada kaldık :)) Bir buji anahtarı ile gidip o motoru çalıştırmayı umuyorum bugün.

10. superalli

superalli Ali DİNÇ

Merhaba,

Buradan aldığım bilgilerle motoru çalıştırdım, çok teşekkür ederim burada görüşlerini paylaşan tüm dostlara.

11. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Bana biraz ters geldi açıkçası , ya ! Dökülen yağ bujiyi yağlarsa ? , Ölmüş bir motoru çalıştırmak ve denize çıkmak , hangimiz ister bunu ? Ya sert havada sekman kırarsa büyük sıkıntı değilmi ?