benim şom ağzım varmış (balıkta iken )

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    cümleten merhabalar:)
    sizlere 2 dir başıma gelen hadiseyi anlatacağım..

bundan 3 4 hafta önce daiwa td pencıl sahtem ile atıp çekiyorum..o ara benim bu sahtenin bir an önce yedeğini yapmam lazım dedim..hay demez olaydım..5dk sonra sahteyi fırlatırken çat misina koptu..ve köpüklü dalgaların arasında kaybettim sahtemi:( 1 hafta aradım bulamadım..
    misinayı fazla sarmıştım.farkına varamamışım..kafanın altına dolanmış misina..fırlatırken çat koptu..halende ararım o bölgeye gidincemrsparkle

gelelim bu güne...tam levrek havası..atçeke sezona transfer bedeli ödemeden envarterime katılan su üstü sahtesi ile başladım..:) bir noktadan başladım bir noktada durakladım..taşın üstüne çıktım..dalga var..dalga geldikce diz kapağımın altından geçip gidiyordu su....yinede tırsıyorum..çok yosun var..arka tarafım kayalık..ve su..

su üstü sahtem ile wtd yaparken..kendi kendimle konuşmaya başladım:eek:

şimdi sen levreğe geldinya...eeee diyorumhihi ....hadi tutdun levreği diyelim diyor içimdeki yabancı..:)
    levreği tutdun aldın taşın üstüne..o esnada balık kancadan kurturlursa ve dalga gelip onu suya tekrar iterse ne yapacan dedi:confused:

vallah hemen etrafıma baktım öyle deyince:D ,dedim birşey olmaz alırım ben onu dedim:D

aradan 10dk ka geçmedi..benim su üstü sahte öyle güzel yüzüyorki..
    sağ kanattan bir karaltı gördüm sahteye hücüm ediyor..bir kodu çattt..sadece sırtını gördüm bu iri bir baracuda dedim..biraz sarınca bunun güzel bir levrek olduğunu gördüm..sağa sola kafa atarak kıyıya getirdim..bu sefer dip yaptı..salmadım asılı kaldı havada..dalgada ha bire yükseliyor..korkuyorum gene yatıracak diye:D derken balık yukarı çıktı..dalgayla birlikte..taşın üstüne aldım..hemen gripperi elimi attım..bu kancadan kurtuldu..eyvahhh dedim..ayağımla önünü kessemde dalga yüksek olunca balığı attı arkama..gözden kayboldu..:(

dedim oğlum ne kadar şomm ağızlı olmuşsun..daha 10dk önce biz neyi konuşuyorduk dedim kendimebanghead

olay şaka gibi geldi bana:D 10dk önce bu kaçırma mevzusunu konuşmuştum,içimdeki yabancı ses ile:(
    halende şoktayım:(
    kaçan balık 2 buçuk 3 kilo arası bir levrek..temizinden 2 buçuk kilosu vardı:(
    2 buçuk kiloluk levreği salarken arkasından bakamadım ya laa:( bir başka bahara kaldı..o boyda bir paşayı azad etmem..:(

konunun özüne dönersek..diyeceğim o durki..sakın ola atçek yaparken,balık bakımından,, kafanızda gelecek ile ilgili planlar kurmayın..hihi
    2 dir şom ağızlığım tutdu..birinde çok güzel bir sahtemi kaybettim..2ci sinde..bu sezonun karaya çıkardığım en büyük levreğini kaçırdım..:(

ben çok üzgün:( şimdi o balığın ardından ufak bir ispendek tutsam zoruma giderdi.o kadar üzüldüm vallah:D seyirciler dahada üzgün idi:D

deniz aney çok gördü..2 3 foto kısa bir video çekmemi..nasip deyilmişidk

kalın sağlıcakla

2. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Tebessümle okudum Kadir abi :) Biz bu olaya "kısmet"sizlik diyelim bence :D Sen yine arada konuş o yabancı ile bak bir daha olacak mı :D

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    "2 buçuk kiloluk levreği salarken arkasından bakamadım ya laa" :(

Aleyküm selam abim. Saygılarımı sunarım.;)

4. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    aslında olacakları önceden haber vermişte bizimki..ben tınlamayınca..son gülen o olduhihi kepçemi taşıyacağım artık..son 2 haftadır kepçeyi götürmüyordum..
    bende saygılarımı sunarım abim:)

5. nicholai hel

nicholai hel Aykut

Abi şom ağızlılık değil de "öngörü" desek. :confused:
    Mantığın uyarmış aslında, "burada balığı alamaan" diye :eek:
    Kısmet değilmiş abi.
    Sonrasında kankin "ben sana dediydim hihi" dedi mi :D
    Benim kankinin de ağzı hiç durmaz, "bak balık gelince şuraya alıcan, sakın şu tarafa gitmesin" falan diye. "tamam kanki" diyorum ama genelde gelen giden olmuyor :D

Ekleme: ben yazana kadar sen doğru teşhisi koymuşsun zaten ;)

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Yüreğinin götürdüğü yere git:D

7. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    aslında kankimi hep dinlerdim uyardım onahihi .bu sefer ters tarafdan olunca.balığıda kaçırınca karada.oda dedi al sana levrek diyehihi

aynen öyle:) gizemli kadrinin sözü dinle:D dinlemezsen olacağı buyduhihi

8. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Öldürmeyen Allah öldürmez diyelim ve geçiştirelim :D Yiyecek faresi varmış levreka nın ...

9. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    zaten yemiyecektimki:D bir kaç foto alıp salacaktım:)

10. seikott

seikott MEHMET

Favori Kamış:
    Shımano beastmaster cx 2,40 14-40 gr-V Systeam 2.4 10-40 gr- silstar 1.8 6-25 lb
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENIUM CI4 30 - AVENGER AV 55B
    En İyi Avı:
    yazılı orkinos 4.9 kg
    Kadir bey bu şekilde inanın çok oluyor.buna bazıları kuantum diyor bazıları kısmet ben bilemiyorum ama hep güzeli analım derim:):) geçmiş olsun sen yine tutarsın..kal sağlıcakla.

11. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Bazen insanin düşüncelerini korkularini bilinç alti gerçekleştirir.
    Bu hayatimizin her aninda her saniyesinde o olay başladiğinda bilinç altimizin farkettirmeden devreye girmesiyle oluşan, la ben bunu düşünmüştüm korkmuştum nasil ya gibi şaşirttirir biraz. :)

İnsan korkularinla yüzleşmek ister ve bilinç altimizda buna firsat tanir sanirim :p :)

Korkuyorum yine bir spin macerasina gideceğiz biz çok yol kat ederek variyoruz meralara ödünç spin takimimda 0,25 mono var acep diyorum sağlam bir balik gelirde koparirmi!!
    Pazar gecesi yada pazartesi sabahi bir raporum olurda bunu yazarsam şaşirmayin :p

Ama bazi insanlar bilinç altinin farkina vararak bunun önleminide alabilirler biz bunlara üstün kişi diyoruz :p bende onlardanim :p

Tipki kadir abinin la bu levreği böle kaçirirmiyim deyipte aynen düşündüğü gibi kaçirdiği gibi :d

Geçmiş olsun abicim nice daha büyük trofeler yakalarsin umarim :)

12. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Düzelir Kadir abi, sıkıntı yapma. Biz napalım peki, içim kıpır kıpır ama şu kış gününde Ankara da olta atacak yer yok :( Havalar ısınacakta, sezonlar açılacakta....

13. mehmetcelik33

mehmetcelik33 mehmet celik

kısmet değilmiş kadir abi..rastgele..gelecek sefere atçek yapmadan balığı koyacak düz bir taş seçersin artık.

14. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    arkadaşlar normal şartlarda o balığı kaçırmazdım.:) .üzerinde durduğum kaya geniş idi..dalga nın gelip kayanın üstünden aşması kötü oldu:) yaşadığım bu hadiseyi 10dk ka önce yaşamıştım..ama o bir hayal idi..ve o hayal gerçek oldu 10dk sonra:D benim en çok garibime giden olay bu oldu..:D

bu günde bir vuruş aldım dipte silikon hoplatırken..oda bayağı iyi bassada kurtuldu..yüzünü göremediğim için bu fazla koymadı:)
    nasip deyilmiş....

bir seferinde büyük bir kefal yakalamıştım..benzer hadise oldu..karaya aldım..ben oltayı bırakmadan..iğneden kurtuldu tekrar suya..bayağı üzülmüştüm ona..tekrar yem takıp attım.
    elimi yıkamak için suya eğildiğimde..kefalin kıyıda taşın içinde durduğunu gördüm:eek: kefali elimle tekrar dan yakalayıp suyun dışına çıkarmıştım:D
    nasip olunca sahibini buluyor..:)
    teşekkür ederim

15. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Çok hoş bir tecrübe olmuş :) En azından okurken hoş. :) Yaşamak zordur bunları eminim. :)

Giden yedeği olmayan ve kolay bulunamayacak sahtene daha çok üzüldüm. Levreğine ise hiç üzülmedim. :)
    Zaten salacakmışsın abi. :) Birkaç fotograf ve videodan mahrum kaldık o kadar. Sen de, büyüksün Kadir, yorumlarından mahrum kaldın kısmen :D

Ben iyi niyetini görüyorumve sözünden şaşmayacağına da güveniyorum.
    Balığı sen salmışsın kabul ediyorum. :D
    Büyüksün abi, inşaallah saldıklarının karşılığını sezon sonuna kadar avlağının hareketli geçmesiyle alırsın. :D Tüm balık avların aksiyonlu geçsin, rastgelsin. :)

16. GencoGnc

GencoGnc Genco

Arkadaşlar söyşemişler dostum,bu öngörü.
    Aslında alt beynin yaşadığı tecrübelere dayanarak sen başka birşeylerle uğraşırken eldeki verileri değerlendiriyor ve bu ihtimalleri sana sunuyor:

Bak Kadir,2 haftadır misinadan kullanım payı kesmedin,eskiyen yerlerden patlayabilir,ya da makinaya sararken fazla sarmıştın atarken kafadan boşalıp halkaya takılıp koparabilir,

Bu kayanın üstünde rahat duruyorsun da ya balık gelirse birazdan nasıl alacaksın bakalım paşayı?

Bak o kullandığın klipsin yayı gevşek,geçen gün de açılmıştı,şimdi suda da açılırsa ya sahteyi kaybedeceksin ya da balığı vs gibi...

Bana da Temmuzda yakaladığım büyük levrekte olmuştu: Kayaların üzerinde denerken birden hadi oğlum Genco yanlışlıkla yakaladın hayvanı da nasıl alacaksın bu tavuk gibi tünediğin kayaya demiş ve 10 saniye kadar aradıktan sonra 2 kayanın arasında 1 metre kadar boşluk bulmuştum.Orası da diz boyu dibi kumluk bir yerdi.Buraya yanaştırıp yan tarafta bekleyen kuzeni çağıracaktım. Ve her ne hikmetse 10 dakika sonra 61 cm levreği yakalayıp aynen tarif ettiğim şekilde bu noktadan kuzene aldırdım.

Beyin bu,biz çekirdek çitleyip tv izlerken o hesaplar yapıyor ;)

17. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    daiwa sahteyi forumdan melanur Nickli Hüseyin bey kardeşim hediye etmişti:) hediye gitti onamı yanam en çok güvendiğim sahtelerden bir tanesi onamı yanam:(
    sağolsun Hüseyin bey kardeşim..bu konuyu okumuş.hızır acil servis gibi irtbata geçerek,..yeni daiwa td pencıl ı adresime göndermiştir..
    pazartesi kargoyu teslim alıcam..:)
    birkez daha teşekkür edeyim buradan:)

balık konusuna gelince..onu yakalarız bir şekildehihi artık bir daha kankimin uyarısını dikkate alıp..tedbirli davranacağım:D
    teşekkür ederim kardeşim sağolasın..:)

18. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ben her av öncesi örgü önündeki 2 mt civarı monoyu yeniliyorum:) şuan elimde yarım misina çok..onlardan kesip kesip kullanıyorum:)
    iğnenin azizliği..balığa iyi oturmamış..geniş U olsaydı..daha çaplı ete dalardı:)
    sondan bir önceki levrekli baracudalı avı aynı şartlarda aynı yerde yapmıştım..daa o zokalı silikondu..iyi oturmuştu balığa..levrek zaten yutmuştu sahteyi nerdesse tümünü..

klips açılma hadisesi nerden çıktı onu anlıyamadım:D klips açılma hadisesi yaşamadım ben..klips yumuşamışsa..eski sertliği kalmamışsa ben hemen değiştiriyorum..her av öncesi klipse düğüm attığım için kontrol ediyorum..bu kontrolü ekseri okuma 6no lips için yapıyorum..bunun bir büyük nosu çok daha sağlam..bir ay kullanıyorum..sonra yenisini takıyorum:)

19. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Dostum sen sen ol,içindeki kankanın sesini herdaim dinle.
    Emin ol insanı hiç yanıltmıyor,en azından artık ben söz diliyorum.:p

20. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    aslında geçen yıl epey sözünü dikkate almıştım kankamın:D bu sefer yanlış yaptım onahihi bundan sonra olmaz..o hep olumlu şeyleri kafama sokar...:)