Başımıza iş aldık

Konu, 'Motorlar' kısmında alpargun35 tarafından paylaşıldı.

1. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

4Hp , 4 zamanlı yamaha motorumun yağ servisi gelmişti , oto tamircisi bir arkadaşım ille marin yağ olmasının gerekmeiğini , yağın üzerinde yazan değerlerin istenilen standartları karşılaması durumunda , her yağın konulabileceğini söylemişti , açıkçası çarşıya gitmeye de üşendim , 10/40 castrol-magnetik yağın üzerinde yazan değerlerin standartları karşladığını okudum ve bu yağı motora koydum fakat ilk çalıştırmada motor çok fena ""beyaz duman "" atıyor , bunun sebebi nedir ? , bir ikinci sıkıntı , taşıma kollarında boşluk vardı , civataları söküp temizleyip sıkayım dedim fakat civatalar gevşeyip sökülürken bir ara sıkılık fark ettim , biraz zorlayınca pat diye koptu ve sökemedim diğerlerini , sıkılan parça bakalit olduğu için ısıtıp sökmek imkansız , pas sökücü kullandım fayda oda etmedi , yardımlarınızı bekliyorum .

2. accuman

accuman mustafa kamil coşkun

Favori Kamış:
    OKUMA..
    Favori Makine:
    OKUMA-LİNEAEFFE....
    En İyi Avı:
    LEVREK..11.7 KG..
    TASARRUF ETMEK ADINAALDIN BU DERTLERİ BAŞINA.....DOĞRU OLAN SERVİS...ZAMANLAMAKİNANA İYİCE HAKİMOLUNCA KENDİ BAŞINA KARAR ALABİLİRSİN...AMA SONUÇ ORTADA...MAALESEF SERVİSE GİTMEKZORUNDASIN....SERVİS SAHİBİYLE KANKA OLMANI TAVSİYE EDERİM....KOLAY GELSİN....

3. lipsoz1

lipsoz1 mehmet

Yamaha 4F motor 0.5litre yag alir. Üreticinin tavsiye ettiği standartları sağlayan 10-30 ve 10-40 motor yağları kullanılabilir. Eski Yag bosaltimi motor sicakken yapilmali ve dolumdan sonra seviye dikkatle kontrol edilmelidir. Sorununuz yağ miktarının fazla olduğunu düşündürüyor.

4. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

aynen haklısınız .

5. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

evet teşhisiniz doğru , yağ 150 gr fazlaymış , onu hortumla aldık sorun çözüldü teşekkürler .

6. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Başı kırılıp çıkmayan civataları, tornacı kopup içeride kalan kırık civataya başka bir civatayı kaynattı , sonra ısıtarak . tıklayarak söktü , 4 civatya 80 tl verdim , ucuz kurtulduk ,

7. lipsoz1

lipsoz1 mehmet

Geçmiş olsun.

Keşke bende size yetkili servise gitmenizi tavsiye edebilseydim. Malesef bu piyasada düzgün esnaf bulmak zor. En azından benim yaşadığım bölgede..

8. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Teşekkürler ,önceki yamahama 6 sene önce 450 tl ödedim sadece yağları , devir daim lastiği ve buji değişti , bir yağ servisine 150 tl istiyorlar şu an , 500 gr castrol 10/40 12.5 tl , 90 numara 250 gr kuyruk yağı 2 tl hepsi 14.5 yani , tabiy gitmez insanlar servislere.

9. onat

onat turhan onat

Standartları karşıladığı sürece Castrol yağın kullanılmasında bir sakınca yoktur. Tabi seviyesi önemli.

10. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Taşıma kollarının civataları kopuktu , onları dediğim gibi tornacıya çıkarttırdım ve yeni civata alıp taktım , benzin jakının yeri kırıktı , çift karışımlı 404 le orayı içten ve dıştan yapıştırdım , deposunun içi pislik doluydu söküp benzinle çalkalayıp temizledim , kuyrukta ki keçeden yağ kaçırıyordu pevaneyi ve iki civatalı kuyruğu söktüm , eski eçeleri çıkarıp yerine yenilerini taktım , motor ve kuyruk yağını değiştidim.
    Tornacı 80 + paslanmaz civata 5 + keçeler 30 + motor ve kuyruk yağı 15 tl == toplam 130 tl ye komple servis yaptım , çalıştırdım şu an bir sıkıntı yok .