balık için nereye gitmek lazım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında civanbaba tarafından paylaşıldı.

1. civanbaba

civanbaba

Favori Kamış:
    OLTA
    Merhabalar bendeniz kıyı balıkçılığına yeni başladım en azından izmir de daha önce ist.da idim dolayısıyla yer ve cinse göre yem problemim pek yoktu ancak artık izmirde yaşıyorum ve nereye gitmeli problemi başladı pek fazla tanıdığımda olmadığından genelden bilgi alamıyorum eğer bilenler bana yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden sağolun hepinizi rastgele

2. arkadaşım ilk önce aramıza hoşgeldin..;)

kendinizi tanıtırsanız biraz arkadaşlarımız yardımcı olacaktır...

imza ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz...

3. CHEF__

CHEF__ idris ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    olta
    Öncelikle su kenarına gitmek lazım, bu cevap sana yeterli gelmediyse biraz kendini tanıt ve hangi balğı tutmak istediğini yaz eminim sen bunları yazdıktan sonra tahmininden çok cevap alacaksın saygılar...

4. civanbaba

civanbaba

Favori Kamış:
    OLTA
    sevgili cheef espiri yeteneğine hayran kaldım demek su kenarına gitmem lazım tabi sende haklısın ben kötü espri yapman için seni demekki zorlamışım amacım sizlerle kavga etmek yada kötü espriye neden olmak değil sevgili kardeşim ben sadece ifade problemi yaşamışım ama sizlerde hoşgörü kalmamış.Bundan sonra daha açık yazarım sorularımı.Örneğin ben avlanmak için nereye gidebilirim izmir çevresinde eğer yeterince açıksa soru ve eğer biliyorsan yardım et.Bendende sana saygılar.

5. civanbaba

civanbaba

Favori Kamış:
    OLTA
    sorumu tekrarlamak istiyorum

Sevgili site sakini arkadaşlar ben 39 yaşında izmire yeni yerleşmiş balık avindan fazlasıyla hoşlanan ancak izmir çevresinde yer bilmediği için küçük balıkları avlayarak sıkıntısını atan bir kişiyim.Kısa bir süre önce sormaya çalıştığım bir soru vardı onu tekrar sormak ve şimdiden teşekkür etmek istiyorum 'İzmir çevresinde avlanmak için nereye gitmeliyim balığın cinsi fark etmez'Lütfen bir arkadaşım bana yardımcı olursa sevinirim sağ olun var olun.

6. afet

afet

:) Hakan ailemize hoşgeldin, İzmir'in avlaklarını pek bilmem ama, sitede biraz gezinerek sorularınıza cevap bulabilirsiniz. bu arada sorunuzu farkeden arkadaşlar da size yardımcı olurlar. iyi paylaşımlar.:) şu anda ana sayfada 3 İzmir paylaşımı görebiliyorum, rastgele.

7. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Hakan Kardeşim, sayfanın sağ en alt bölümünden " Arşiv " yazısına tıkla. Açılan sayfadaki Kıyıda ve Tekneden balık avcılığ ile ilgili bölümleri araştır. Bu konuda yazılan çok şey var. Umarım faydalanırsın.
    Kolay gelsin..

8. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Hadi İzmirliler biraz yardımcı olun Hakan arkadaşımıza.... O daha yeni.
    Link vs. verin bari :)

9. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    öncelikle izmir'e ve forum sitesine hoş geldiniz. nasıl balık avlamayı düşünüyorsunuz kıyıdan mı yoksa tekne ile mi?

10. öncelikle güzel İzmirimize hoşgeldiniz,
    kıyıdan avlanmak için inciraltı,güzelbahçe limanı ve narlıdere askeriye kısımları olabilir
    inciraltını pek tavsiye etmem çünkü oltanız çok takılır ve pek bereketli balık yoktur(ama size en yakın yerde orasıdır malesef)
    siz en güzeli güzelbahçeye filan gidin zevk alırsınız
    şayet aracınız varsa biraz uzakta olsa foça yada gidebilirsiniz(eski foça yeni foça farketmez)

11. sevgili hakan öncelikle aramıza hoşgeldin.. izmir için sana tavsiyem öncelikle sirküleri iyice bir oku.. yasak bölgelerimiz mevcut .. daha sonra izmirli arkadaşlarla gerekirse bire bir temasa geç.. daha olmadı formu bir tara hem formun formatını hem de avlak yerlerini öğrenebilirsin.. rastgele..

12. onder1956

onder1956

Favori Kamış:
    LEGAL TÜM MALZEMELERLE
    En İyi Avı:
    LEVREK 4.7 kg Defalarca daha irisi ve küçüğü
    Avlaklar

Arkadaşım bende izmirde ikamet etmekteyim.Eğer kıyı balıkçılığı yapacaksan inciraltından sonra gelen sahil evlerinin askeriyeye yakın olan yerde çok güzel çipura yapıyor.Üçkuyular feribot iskelesinin lokanta tarafında askıda çok güzel mavraki kefal alınıyor.Mustafa kemal sahil bulvarının karataş,vali konağı,göztepe bölgelerinde yıne kıyıdan çipura ve levrek alınıyor.Narlıdere istikamın orada taşların üzerinden canlı yemle bayağı iri levrek tutuluyor.
    Rast gelsin arkadaşım.

13. greeneye

greeneye

En İyi Avı:
    ağustos'99 çingene palamutu, çapari ile denize atılan ilk olta (hayatımdaki ilk atış)
    balıkçıları neden severim bilir misiniz? paylaşırlar... oltalarını, yemlerini, kovalarını, arkadaşlarını, dostluklarını...

hoşgelmişsin hocam siteye... ben de yenilerdenim (bana hoşgeldin demek düşer mi o da ayrı ;) ) sen zorlamadın ben kendimi zorluyorum kötü espri için ;) bak gene yaptım... (kısır döngüye girdik gidiyoruz hadi bakalım)

hocam izmir de eski foçada yaptım askerliğimi... limanda kenardan çok güzel kefal yakalardık. biraz sardal ya bir iğne bir fırdöndü 2 metre 10 luk misina...

normalde pek beğenilmez kefal, ama izmirden balığa gelen çok olurdu oraya... nedeni in cin top oynar foçada kışın... deniz pırıl pırıl ve kefaller temiz...

vaktin varsa bir dene... (genelde her gittiğimde karnımı rahat rahat doyuracak kadar balık yakalardım)

rastgele,

14. sevgili hakan aramıza hoşgeldin öncelikle..
    bana sorarsan önce şöyle bir formda dolaş.. biz kimiz nasıl bir formattayız.. sirküleri ve yazıları bir gözden geçir.. önce tanıyalım birbirimizi kendinden biraz daha söz et.. bir kaç şey paylaş.. sonra oturur av yerleri konusunda konuşuruz. dükkana girer gibi gelip sizde av yeri var mı? diye sormak pek hoş olmuyor.. yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarımızla az da olsa iletişim kopukluğu yaşamak canınızı sıkmıştır.. hiç tanımadığınız insanlara karşı hitap şekliniz sanırım biraz sorun yarattı umarım en kısa zamanda tatlıya bağlanır ..rastgelsin..

15. CHEF__

CHEF__ idris ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    olta
    Aramıza hoş geldin hakan abi bak şimdi ismini ve yaşını bildiğim için abi diye hitap ediyorum espri evet gerçekten espriydi yani sana hakaret etmek yada seni küçümsemek değildi amacım forumları biraz incelediysen burada her şeyden önce samimiyet ve hoş görü olduğunu görmüşsündür ama yinede seni kırdıysam tüm arkadaşlarımın önünde. senden özür dilerim. izmir için yardımda bulunamayacağım (av yerleri hakkında) çünkü hiç bilmediğim bir yer ama başka konularda tüm arkadaşlar ve ben tabiki sende birbirimize elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız sana iyi günler ve sirküler dahilinde bol avlar diliyorum

16. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Önder, Öndeeerrr...Ne demişler.. " Şecaat arzederken merd-i kıpti, sirkatin söyler. " Kaş yapayım derken göz çıkarmışsın..:) Sen de sirküleri lütfen oku. Bakalım İzmir'de nerelerde yasakmış balık avlamak..? Kolay gelsin..

17. mskra1

mskra1

bence aradığın balığa bağlı mesela limanda gemiler kalkınca küçükbir kancaya ekmek takıp en azında 30_20 cm balık yaklarsın (kefal) daha ayrıntılı isteyenler and_ozani@hotmail.com

18. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:

Miskra1 sizi "tanışalım " bölümünden de bir türlü çıkaramadım. Kendinizi tanıtıp imza ayarlarınızı yapsanız, biz de size nasıl sesleneceğimizi bilsek diyorum.
    Siteye hoş geldiniz .:)

19. jaymz

jaymz

Narlıdere sahilevleri hepsı boş ama balık varmı dıyorsan var. bende hep oralardan avlanırım. ama bana kalırsa cesme ıldırı yı tek gecerım....

20. Hocam 23 mesaj yazmışsınız. Sizi halen tanıyamadık. Rica etsem şu imza işini bir hallerdemisin. (Sanki böylede evrak imzatlamk isteyen biri gibi oldu ama neyse :D :D )