balık bulucu alıcam kafam karıştı

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında leventduran tarafından paylaşıldı.

1. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    herkese ***
    uzun zamandır araştırıyorum bu balık bulucular için
    1) garmin le başladım araştırmaya dedilerki oyuncaktan başka bişey değil sonra
    2) humminbird baktım modellerine onun içinde pek randıman alan yok
    3) eagle dediler iş yapar dediler onuda satan pek fazla yer yok varsada bulamadım
    4) lowrance iyidir diler kalitedir dediler model hakkında seçim yapamadım
    5) furuno bu iş için en iyilerden biridir diye yorumluyorlar forumlarda onunda ulaşabileceğim modellerinde satıcılarda ellerinde yok ve önemlisi model ne almalı

alacağım balık bulucularda hangi markanın hangi modelini aldığımda randıman alırım fiyat olarak çok uçuk rakam veremem max 700tl
    istanbulda veya internette kimden almalıyım ne özellik aramalıyım.

balıkesir edremit körfezinde kullanıcam sırtı çekerken ve jig yaparken kullanmak istiyorum ayrıca yemli oltayla çok çıkıyoruz ama malum körfez zemin yapısı hep balçık olduğundan moralimiz bozuluyor bazen sırf ispariyle kupezle uğraşmaktan.. her türlü ekipman var kayık var takımlarımız var ama balıkları bulamıyoruz :)
    sırf sivriceye gitmek için arabaya çeki demiri yaptırdım kayığı götürcez inşalah senelerdir hayalmiz sivricede kayıkla açılıp balık tutmak :) bayramdan sonra nasipse 2 haftalına gidicem tatile akçaya
    bana yardımcı olursanız bayram tatilinde keyif yapayım biraz :)

2. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    yokmu fikir vericek olan

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    listelediginiz balık buluculardan 700 tl ye fruno hariç hemen hemen aynı ayarda ürün alabilirsiniz garmin echolara bakmanı öneririm 300 -200 modelleri yada humminbird 570 modeli olabilir

4. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    condor diye bir marka var o nasıl
    frekan aralığı oldukça geniş fiyatına göre aynı özelliği olan garmin veya humminbird 1000tl ve üzeri

5. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    abi bu neiş ya! şu doğal yollardan bulmayı denesen daha iyi değilmi.
    herneyse, artık yapazak bir şey yok, balıkbulucular çok ucuzladı, hatta çoluk cocugun elinde artık. yani balık allaha emanet!
    öyleki, zıpkıncılar bileme kullanıyor. kol saati biçiminde ve su geçirmiyor ve fiyatı senin paranın yarısı kadar ucuz.
    hatta, su geçirmez, kaplosuzları bile var, elde kullanıyorsun, o kadar pratik yani .. fiyatını sen tahmin et. 99 dolar.

6. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros

keyif için o kadar yatırım yapmışım 15 gün tatile gittiğimde ava çıkıcam ellerim bomboş iki üç parça ispariyle mi döneyim..
    ben ağ atan birisi değilim kayığımla keyfine avlanan olta balıkçısıyım aynı zamanda zıpkıncıyım da..
    balık bulucu olmuş olmamış çok önemli değil maksadım trofe balığı bulmak
    ava çıkan olta balıkçılarından kaç kişi kayığını harcadığın emeğe değecek balıklardan gırla doldurup geri dönüyor..
    bu bi gerçek denizlerimizde kalite balık kalmadı azınlıkta olanıda bulmaya çalışıyorum müsade edersen..

7. gürbüz

gürbüz İbrahim

Favori Kamış:
    Shimano Catana MH 270-14/40 Lıneaeffe Magnıfıca 3.90 surf - Cormoran Bull Fıghter270
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFC-Daiwa Samurai 3500-7i-Okuma Avenger 55-Shimano Exage 4000FC
    En İyi Avı:
    kofana-kırlangıç-pisi
    Müsaade sizin elbette ; aramaya devam ,doğru cihazı bulacaksınız...

Hasan arkadaşımız size latife(şaka) şeklinde cümle kurmuş ve tavsiyelerini paylaşmış ne güzel.

Rastgele.

8. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    balık bulucu kullanan yokmu koskaca sitede :D

9. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Madem hedef Sivrice, adres de Orhan Baba.:)

700 TL'ye Türkiyeden alınacakların hepsi oyuncak.

ABD'den getirme imkanı varsa 300-400 dolara çok iddialı olmayan fakat iş görecek cihazlar mevcut.
    Daha önce konu açan bir arkadaşıımız, Garmin Echo 500(veya550)den verim alamadığını yazmıştı, Humminbird daha iyi diyordu.
    Furunonun bu fiyata siyah-beyaz 4100 modeli var, çift frekanslı.
    Renkli isterim dersen Humminbird tavsiye edilir, modeli ihtiyaca göre sen seçeceksin.
    İnternette, you tube'da çok bilgi var, biraz araştırırsan karar verebilirsin.
    Kolay gelsin.

10. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    teşekküür ederim tavsiyeniz için hala araştırmaya devam :)

11. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Sonucu öğrenelim. :)

12. enginköp

enginköp engin köprülü

Levent ;

Ben de takipteyim :D sonuç nedir? var mı gelişme?

13. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros
    furuno aldırıcam eğer olursa bayramda kıbrıstan arkadaşım gelicek ona söyledim bide avusturyada arkadaşım var ona söyledim bakalım araştırıyolar
    ilk tercih furuno sonrasında eagle humminbird olarak söyledim
    yüksek frekanslı 2000waat gibi ve 500m derinlik gösterebilen vs. özellikler söyledim
    sonuçları paylaşırım , eğer istediğim gibi bulamazlarsa avmarketi.com dan condor marka alıcam muadillerine göre hem fiyat uygun hemde frekans aralığı oldukça fazla

14. enginköp

enginköp engin köprülü

Levet Bey ;

Yazılarınızdan anladığım kadarı ile siz baya araştırmışsınız.Bende bugün bakınırken şunlara gözüm takıldı.Siz ne dersiniz ? COmbo cihazlar...

1 - ) http://www.denizdukkani.com/lowrance-elite-4x-dsi-balik-bulucu==-gps/u46138

2 - ) http://www.denizdukkani.com/balik-bulucu/k8_s4

İş arkadaşım yarın avrupa seyahatine çıkıyor.Yaklaşık 7-8 ülke dolaşacak... Eğer fiyatları uygun olursa ya bu ikisinden birini almak istiyorum ya da senin dediğin gibi uygun fiyatlı bişeyler alıcam.

Aslında 300 - 350 civarı bi bütçe ayırmıştım ama arkadaş bugün yurtdışından istediğin bişey varsa getireyim deyince acaba verdiğim linkteki tarzı cihazları daha uygun fiyata alabilirmiyim diye takıldı aklıma..

bazı forumlarda neredeyse yarı fiyatına alınıyo falamn diyolardı... doğrumu sence? bilgin varmı ?

Bu arada Mahir Abi ( REİS ) sende yorum yaparsan sevinirim...

15. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Engin,
    Amerikada ucuz, Avrupada pahalı, malum euro muhabbeti .:)

Levent, 2000W lık cihazı gırgırlar kullanıyor.:) kaç bin dolar bütçen var. :)
    500m.de balığı göremezsin.
    Özetle, son mesajın öncekilere uymadı.
    Darılmak yok , biz bildiğimizi söylüyoruz, yanılma payı bize ait.
    İnşallah gönlüne ve bütçene göre bir cihaz bulursun.
    Haa! bir de Eagle, Humminbird'le boy ölçüşemez diye kalmış aklımda.
    ....
    Nette, böyle cihazlar hakkında forumlar var, İngilizce, herkes bir şey anlatıyor, (tam olarak anlamıyorum) o kanaldan da fikir edinilebilir.

16. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
  17. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Bir not daha.

Furuno gibi profesyonel amaçlı cihazlar dışındakiler genellikle tatlı su için üretildiğinden denizde performansı 1/3 olur.

1200 feet yazan cihaz, denizde 400 f. yani 130 m.ye düşer.

Bu da aklımızda olsun.

18. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros

reis abi teşekkür ederim ama yanlış anladığın bikaç bişey var :)
    2000w waat dediğim anlık frekans peak sürekli olarak 300w veya 500w uyguluyolar demek istediğim oydu..

hem benim amacım dip yapısını öğrenmek yoksa edremit körfezinde 500m derinlikler varmı bilmiyorum zaten balığın kralı 50-60m de oda sivricede

zaten edremit körfezi dibi balçık olan bi deniz ben taşlık kayalık mera buldummu funda çapa :) ordaki balığı çıkartırım allahın izniyle

eagle humminbirde tercih etmemin sebebi gereksiz ve kullanamayacağım özelliklerin olmaması sade ve işini yapan bi tasarım ve genelde eagle furunonun çakması yaptığı makinalar hep o yönde..

humminbir biraz daha görsel daha şık zengin abilerin oyuncağı gibi geliyo bana :) belkide yanılıyorumdur..

19. leventduran

leventduran levent

Favori Kamış:
    okuma salina carbon
    Favori Makine:
    okuma cedros

reis abi teşekkür ederim ama yanlış anladığın bikaç bişey var :)
    2000w waat dediğim anlık frekans peak sürekli olarak 300w veya 500w uyguluyolar demek istediğim oydu..

hem benim amacım dip yapısını öğrenmek yoksa edremit körfezinde 500m derinlikler varmı bilmiyorum zaten balığın kralı 50-60m de oda sivricede

zaten edremit körfezi dibi balçık olan bi deniz ben taşlık kayalık mera buldummu funda çapa :) ordaki balığı çıkartırım allahın izniyle ben dip yapısını bileyim yeter

eagle humminbirde tercih etmemin sebebi gereksiz ve kullanamayacağım özelliklerin olmaması sade ve işini yapan bi tasarım ve genelde eagle furunonun çakması yaptığı makinalar hep o yönde..

humminbir biraz daha görsel daha şık zengin abilerin oyuncağı gibi geliyo bana :) belkide yanılıyorumdur..

20. istavrit

istavrit Boğaç

Humminbird 570 i
    Fiyat performans açısından iyidir.Her halükarda işinizi görür