Av Ve Doğa Dergisi Turna Yarişmasi ( Ankara Organizasyonu) ve Fotoğrafları

Konu, 'İğneler' kısmında West_1979 tarafından paylaşıldı.

1. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Adamcagız yamaçtan kurtulup Ankaraya gelmiyorki:D bide izmir:rolleyes:
    Aragazı vereyimde belki gelir:)

2. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Ali bey yarışmaya tekne ile katıldım.Tekneden gözlemlerime dayanarak söylediğim kimseyi balık tutarken görmedim beyanımın arkasındayım.Son 2 yıldır abi kardeş bu yarışmada dereceye girdiğinizden deneyimli ve şanslı olduğunuz bir gerçek.Zira bu konuda her hangi bir eleştiride bulunmadım "eleştiriye açığız derken" ne demek istediğinizi anlayamadım.Deneyim konusuna gelince deneyimlerinizden yararlanmak isteriz yarışma yapılan aynada bu turnayı nasıl yakaladığınızı merakta etmiyor değilim.Hikayesini paylaşırsanız sevinirim.

Bir diğer husus yarışma sonunda bir arkadaş tarafından getirilen 6 adet turnanın hakemlerce kontrolu sırasında hakem heyeti yetkilisinin "bu balıklar" kokmuş yaa ne zaman yakalandı buzhane her halde" demesine çok güldüm.Buna rağmen 6 balıktan 3 ünü eleyip 3 ünü solungaçları bem beyaz olsada değerlendirmeye aldılar ve ödülü verdiler.Hakem heyetinide ayrıca kutluyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Haziran 2007
  3. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub

ali arkadaşım başarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum

4. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Arkadaşlar;
    Dün dönüş yolunda yasin arkadaşın telefonu yalnışlıkla aracın camından gömlegini sirkelemesi sonucu düşürülmüştür.Geri dönüp araması sonucu telefonları bulamamıştır. Arkasından gelen tekne çekiçili bir araç tarafından alındığıda söylenmiştir.Bulan ve bilen arkadaşlar varsa haber vermesi önemle rica edililir.

5. aliterzi_06

aliterzi_06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8,350 - turna 12,250
    Hakan bey tabi paylaşırım memnuniyetle; ben anlattığım sırada yada sudan çıkarken orda değildiniz herhalde ayrıca son 2 yıldır değil bu sene 3 katılımımız şansın yanı sıra tamamen yılların verdiği deneyim ve tecrübedir. Yarışma başladığı esnada dikkat ettinizmi bilmiyorum.Herkes belirli aralıklarla kıyılara sıralanmış bir boncuk dizisi gibiydi.Birçok yarışmacı arkadaşlar arasındaki mesafeler 5m. yada daha azdı. Bende tecrübelerime dayanarak gürültünün ve sesin olduğu yerde balık çıkma ihtimalinin çok düşük olacağını düşünerek açığa doğru yöneldim. Kısa bir süre zarfı içerisinde de yarışmada 1. olan balığı yakaladım.Kokmuş balık ve hakem heyetine değerlendirmesi sırasında ise ben sudaydım. Onun için yorum yapmam ve eleştirmem doğru olmaz. Eleştiriye açığız demekle bunun bir spor olduğunu diğer spor müsabakalarında nasıl ki hakemler ve oyuncular eleştiriliyorsa bizlerinde yarışmacı arkadaşlar, gözlemciler ve hakemler tarafından eleştirile bileceğimizi anlatmak istedim.Kazanan siz olsaydınız. Eminin ki sizin tutuğunuz balık hakındada hem eleştiri hemde yorumda bulunan birçok arkadaşımız olurdu. Eğer nasip olurda birdahaki sene orda olursanız, hem tanışırız hemde deneyimlerimiz konusunda sohbet ederiz inşallah.

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    arkadaşlar karşılıklı şüpeleriniz devam ediyorsa konuyu dağıtmayalım özelden devam edin

7. mhakanbasar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Ali bey teşekkür ederim.Hikayenizi okudum mark ettiğim çevresel sesin ve gürültünün en az olduğu insanlardan uzakta olan bir yerde Turnayı hangi yem ve hangi derinlikte çektiğinizdir.Kullandığımız misina makina neydi,at çeklemi aldınız,sırtıda mı vurdu onuda anlatırsanız sevinirim.Kazanan ben olsaydım elbetteki eleştirilirdim bunun farkındayım emin olun...:)

8. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    sucuk acılı olur zaten acısız sucuk delikanlıyı bozar:D

9. aliterzi_06

aliterzi_06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Sabri kardeş darısı bütün dostların başına...

10. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    yok kardeşim deniz uyuşturucu gibidir çok kötü alışkanlık yapar:) zaten izmiride çok severim gelirsem bir daha dönemem buralara:)

11. aliterzi_06

aliterzi_06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    hakan bey insanlardan uzakta derken yarışma koşulları ve şartları çerçevesinde yarışmacı arkadaşlardan uzaklaştığımı ima ettiğimi anladığınızı umarım. 0.23lük ipek misina kullanıyorum.At çekle taban yaptım.Beyaz dude ile yakaladım. AlbaStar makina ve kamış kullandım. Yarışmada birinci olan balığı yakaladım. Umarım sorduğunuz sorulara yanıt bulmuşsunuzdur.

12. mhakanbasar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Ali bey çok teşekkür ederim.Merak ettiğim sadece buydu.Turgay abiyi anlamış değilim.Töhmet altında bırakıyorlar derken beni kastediyorsa üzülürüm:confused: .Zira orda kendisini tebrik ettiğimi ve takdir ettiğimi hatırlaması gerekir.Çünkü orda bulunan bir çok dispritör ithalatçi firmaya göre orta halli bir bayi olduğu halde bu şenliğe katkısı ve ağırlığı diğer firmalara göre çok daha fazla idi....

13. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, bence Hakan kafasındaki soru işaretlerine cevap aramakta gayet haklı. Aslına bakarsanız tekniğin anlatılması ayrıca güzel olmuş, çünkü yayınlanan resimlerden başka, yakalanan balıklarla ilgili teknik anlamda bilgi alamamıştık. Bu anlamda iyi olduğu kanaatindeyim.

Yarışmaya gelince, her yarışmada olumsuzlukların yaşanması mümkündür. Bkz. Mordoğan şenlikleri rezaleti + Mordoğan rezaletinin güzel görüntüleri başlıklı konular. Bizler de aynı şeyleri yaşamış, Cem Liman'dan cevap istemiş ve fakat doyurucu cevaplar alamamıştık. Dediğim gibi olumsuzlukların yaşanması mümkündür. Kaldı ki hakemler eğer 6 balık için bunlar kokuyor diyorsa, orada bulunan kişilerin de bu konuda yorum yapması, tereddütle bakması çok çok normaldir.

Ben Hakan arkadaşımın çok çok iyi niyetli olarak olaya yaklaştığını biliyorum. Hakan'ın hiçbir şeye olumsuz yaklaştığını görmedim. Eleştiriyorsa da olumlu bir şeylere ulaşmak için eleştirir, cevabını arar. Yanlış anlaşılmak istemem ama duyumlardan sonra bu bana pek de mantıksız gelmiyor. Bence organizasyonlara ve yarışmalara katılmayacağım gibi aceleci bir tavır yerine, yaşananları açıklığa kavuşturmak herkes için en iyisi olacaktır düşüncesindeyim. Ali bey de, Hakan arkadaşım da gayet seviyeli bir şekilde olaya yaklaşıp, açıklamalarını yapıyorlar. Bu nedenle kırgınlık yaşanmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Turgay beyin de konuya daha ılımlı yaklaşacağı kanaatindeyim...

14. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Hakancığım , benim yaptıklarımı az çok Ankarlı arkadaşlar biliyorlar çabalıyoruz çabalıyoruz olmuyormu ne yapmamız gerekir. İlk ekip arkadaşlarımı sen tebrik ettin . ne olurdiki güzel görüntülerden bir kaç karede sen koysa idin.İnsanlara çöp poşeti dağıtmanızı memnuniyetle karşıladım. bu organizasyonun eksikliği olabilir,bunuda siz tamamladınız eksik giderildi.Fotolara ne gerek vardı .hatalarımızı bizim kapatmamız lazım değilmi.Herşeyi Kamil beyden mi beklememiz lazım.Nolursun şu çektiğin güzel görüntülerdende 1 kaç kare koyuver be kardeşim.Buda senin güzelliğin olsun:)

15. mhakanbasar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Memnuyetle Turgay abi eve gidince eklerim tabikii.Dediğim gibi Kamil abinin bu çöp olayıyla en ufak alakası yok zaten geçtiğimiz yıl eşi ve çocuklarıyla beraber mecbur olmadığı halde kendisi temizlemiş.Bu yılda kendisine belediyece temizlenme garantisi verilmiş tabii hafta sonu olduğu için gelen görevli olmadı oraya belki bir gün sonra geleceklerdi ama aşırı rüzgardan çöpler her yere dağılmıştı benim öz eleştirim tamamen kendimizedir.Tüm arkadaşlarımdan avlakları ve kamp alanları temiz bırakmalarını rica ediyorum.Bir huyum vardır doğrumu yapıyorum bilmiyorum eleştiririm ama Şennurun dediği gibi yapıcı eleştiririm.

16. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Hakan ama en güzellerinden,olunsuzlukların üzerinden hepberaber geleceğimizide biliyorum.:)

17. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar bir kaç gündür foruma giremiyorum gördüğüm kadarı ile güzel bir organizasyon olmuş çok istememe rağmen aksiliklerden ötürü ben katılamadım emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim böyle yarışmalardan sonra mutlaka eleştiriler olacaktır iyisiyle veya kötüsüyle ama gerçekten güzel olduğu kanaatindeyim birinci gelen arkadaşımıza başarılar dilerim tüm avcı dostlarımıza rasgele.