Av Ve Doğa Dergisi Turna Yarişmasi ( Ankara Organizasyonu) ve Fotoğrafları

Konu, 'İğneler' kısmında West_1979 tarafından paylaşıldı.

1. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Mujdatın agustos 13 de ankarada işi varmiş :D Bizimle beraber ankara ya gelecekmiş:)

2. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Yok abi ne diyosun kendisiyle görüşüldü ve 10 gün kalacağımız söylendi.Yerleri bile şimdiden hazırladı,sabırsızlıkla bizi bekliyor.:)

3. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    turgay abi seneye gelecekler arasında benim ismimi de mutlaka yaz olur mu?Bu sene son anda kaçırdım organizasyonu ama Allah izin verirse seneye mutlaka oradayım.

4. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    İsmini yazarız o kolay,ama sen gelirken bolca sucuk getir unutma sakın.:D :D

5. kamil3

kamil3

teşekkür

şenliğe katılan, katılamayıp buradan destek olan tüm amatör balıkcı dostlara teşekkür ediyorum. seneye buluşmak üzere...

sevgi ve saygılarımla rastgelsin.

kamil üçbaş
    avdoğa dergisi editörü

6. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Teşekkür ederiz Kamil Bey.Ben katılamadım ama aldığım haberler yarışmanın çok güzel geçtiğini gösteriyor.Emekleriniz için teşekkür ederim.Bir dahaki yarışmada görüşmek üzere.Saygılar.

7. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Her yıl gitmeme rağmen yarışmaya katılmayıp dostlarımda güzel vakit geçirmenin keyfini yaşadığım bu organizasyonda bir ilk yaparak yarışmaya Anadolu Balıkçıları olarak katıldık.4 takım olarak katıldığımız bu yarışmada ekip üyelerimizden hiç bir kimse balık yakalayamadı demekki kısmetimiz yokmuş.Hatta yarışma bittikten sonra güçlü motorlara sahip 2 tekneyle kanalın her iki tarafını Büyük Camili mevkisi dahil hem sırtı hemde at çek yaparak yüzlerce malzeme deneyerek taradık sonuç sıfırdı zaten yarışma boyuncada yakalayanda görmedim burdan Ali Terzi Beyi Kutluyorum.Organizasyon giriş alanında belediye görevlisinin kendi tasarrufundaki miktara göre para alınması,tuvaletlerin pisliği,su olmayışı,organizasyon alanın gelişi güzel organize edilmesi ve şenlik sonrasında şenlik alanının kamp yapanlarca pis bırakılarak gidilmesi haricinde her şey güzeldi.Daha önceden Anadolu balıkçıları olarak kendi imkanlarımızla yaptırttığımız çöp poşetlerini kamp yapanlara dağıtmamıza rağmen nedense bu çöp poşetleri malzeme torbası olarak kullanılmasına çok üzüldüm.Şenlik bittikten sonra alanın durumu rezaletti Milletin yediğinin, içtiğinin, pisletip bıraktığı yerleri temizledik dostlarım Mecburmuyduk milletin pisliğini, poşetini, içtiği biranın kutusunu, dağıtalan hediyelerin kutularını, bizim verdiğimiz gelişi güzel çöp poşetlerini, gazete kağıtları, suyun içindeki poşetleri, kağıtları vs vs vs. Evet mecbur muyduk? Mecburduk. Orası bizim, amatör balıkçıların, bu işe gönül vermiş kişilerin, sürdürülebilir avcılığı düşünen kişilerin, çocuklarının da orada balık tutmasını isteyen kişilerin.Her yaşanan olay bir tecrübedir bundan sonraki düzenlenen bu tür organizasyon ve yarışmalarda elimden geldiğince yarışma ve şenlik komitelerinde görev almaya çalışacağım emin olun bir daha bunların hiç birinin olmaması için elimden geleni yapacağım.Bu vesileyle dostlarım Ercan GÜVEN,Tuncer ÜNAL,Fatih AYGÜN, ve Gürsel AVCI ve Mert EREN' e teşekkür ediyorum iyiki varsınız.

ÖNCE
    SONRA
    ÖNCE
    SONRA
    ÖNCE
    SONRA
    ÖNCE
    SONRA
    SU TEMİZLİĞİ
    SON HALİ

Son düzenleme: 26 Haziran 2007
  8. aliterzi_06

aliterzi_06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8,350 - turna 12,250
    Kamil Bey organizasyondaki emeğinizden dolayı teşekkür ederim. Katılamayan arkadaşların imreneceği bir yarışma oldu. Daha daha güzel yarışmalara ve daha büyük katılımlar olması temennilerimle. rastgele....

9. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili arkadaşım Hakan, ben de çevreye gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı sizleri canı gönülden kutluyorum. O poşetlerden bana da hediye ettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Organizasyonlarda mutlaka amacına uygun olarak kullanılacağından emin olabilirsin. Anadolu balıkçılarından Ercan Güven,Tuncer Ünal, Fatih Aygün, ve Gürsel Avcı ve Mert Eren arkadaşlarıma da ayrıca kendi adıma teşekkür ederim...

Organizasyonda bulunan tüm arkadaşlarımızı tebrik ederim. Güzel ve keyifli bir gün olmuş gerçekten. Her ne kadar fazla balık olmasa da günün keyfi yeter. Resimlerden ne kadar eğlendiğiniz, attığınız göbeklerden anlaşılıyor. Kurtlar dökülmüş. :) Ağustos'da darısı başımıza diyelim... :)

10. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    sucuk işi kolay gelirken getiririm akşam mangalda harika olur:)

11. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Sevgili arkadaşlarım ;
    Üsteki Hakan arkadaşımın yazısını bende üzülerek okudum ve Kamil beyi tekabulünde hemen aradım .Kesikköprü belediye başkanı ile yapılan görüşmede, alan tamamen boşaldıktan sonra,temizlik görevlilerince ücret karşılığı temizleneceği tarafıma anlatıdı.İsim vermek istemiyorum . Şu anda alan içerisinde görev yapan arkadaşlardan (KESİKKÖPRÜLÜ)alanın tamamen temizlik görevlileri tarafından ,temizlendiği anlatıldı.Arkadaşlarımın dikkatine sunulur.

12. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Acılı parmak sucuk olsun.;) :)

13. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Arkadaşlar bu arada bir hususu açıklık getirmek isterim.Av Doğa Dergisi Sahibi ve Yazı işleri Müdürü sevgili dostum ağabeyim Sevgili Kamil ÜÇBAŞ bey bu organizasyonun en güzel şekilde gerçekleşmesi için elinden geleni gayreti özeni göstermiş ve uygulamıştır.Kendisine burdan teşekkürlerimi sonuyorum.Hatta geçtiğimiz yıl aynı alanı Sevgili Kamil ÜÇBAŞ bey eşi ve çocukları ile beraber kendisi temizlemiştir.Burdaki eleştirim tamamen kendimize bir öz eleştiridir.Lütfen doğaya saygı gösterelim gittiğimiz avlakları temiz bırakalım.

14. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Sen 2 defa cezlısın :D :D :D

15. aliterzi_06

aliterzi_06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8,350 - turna 12,250
    M.Hakanbasar kardeşim kutladığın için teşekkür ederim. Balık tutmak şans ve deneyim gerektirir.Zamanında benimde eli boş döndüğüm çok yarışma oldu. Demek ki nasip bugüneymiş ne yapalım.Siz yarışma boyunca yakalayan kimseyi görmedim diyorsunuz.Siz balıklara odaklandığınızdan görmemiş olmanız çok doğal birşey.Ayrıca sakaryadan gelen misafirlerimizin içinden bir arkadaşımızda 2. oldu.Bence bu yukardaki şans ve deneyimin bir örneğidir.Pardon birşey sormak istiyorum!Bu yarışmada siz yarışmacı olarak mı?Yoksa izleyici olarak mı katıldınız.Gerçi biz yarışmacı veya izleyicilerin her türlü eleştirisine açığız.Temizlik olayından da söz etmişsiniz.Değerli bir abimizde bu konu hakkında eksik dediğiniz işleri araştırıyor.Gereğininde yapılacağından emin olabilirsiniz.Ben de ailemle birlikte ordaydım.Sizlerin dağıttığı çöp poşetlerinden eşimde almış ve herkeste çöp poşeti bulunmayacağından dolayı böyle bir uygulama yaptıkları için çok memnun olmuş.Ama atalarımızında şu sözünü unutmayalım."Aslan yattığı yerden belli olur".Bende yarışma bittikten sonra botuma motor takıp avlanmaya çıktım.Bu süre zarfı içerisinde 60.65 cm. boyunda 3.4 balık daha yakaladım.Yarışma alanından da hava kararmak üzereyken ayrıldım.Darısı bütün dostların başına.RASTGELE.........

16. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Kesik için :D ne oldu korktunuzmu :p :D :D

Gelicez ve 10 gün kalıcaz deeermişşiiimmm :p :D

17. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Aman abicim sucuk falan getirme etrafa koku veririz.:D :D :D

18. derya__kuzusu