Arkadan dişli iğne

Konu, 'İğneler' kısmında Ufuk33 tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    1.20 Remixon Hero Beyaz Kamış Ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    kaçan balık :P
    Arkadaşlar daha önce mutlaka konusu geçmiştir ama forumda bulamadım. bu arkadan dişli yemin iğneden kurtulmasını önlemek amaçlı yapılmış iğnelerle ilgili görüşlerinizi öğrenmek isterim... kullananlar memnunmu yoksa gereksizmi ? 6 adetli pakette 6 ytl ye gördüm alıp denemeden önce sizlerle paylaşayım dedim. görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. iğne resimdekidir. Rastgele !

2. sergerde

sergerde rastgelsin hacı

Favori Kamış:
    söğüt dalı
    Slm. Bu iğneleri çok kullandım, özellikle solucan , çekirge vs. canlı yemlerin iğneden düşmeini engellediği için oldukca faydalı. Tavsiye ederim.
    Elazığdan sevgiler.

3. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    kullandım bende bu iğnelerden ama size tavsiyem o gördüğünüz iğneleri almayın çünkü çok pahalı çok daha ucuzunu bulursunuz

4. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

görüntüye göre iğne çok kaliteli. benzer ucuz ürünlerde aynı açı verilmemiş.

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    fiyatı pahalı olmakşa beraber neden böyle bir seçim acaba ?bence içi geçen kurt ne yaaparsanız yapın o iğnde durmaz dururda kurda benzemez canlı kurt ise zaten zor çıkar benim taktığım iğneden:)

6. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kurt konusunda çok düşünmemiştim açıkcası. ben Karidesle avlanıyorum ve balığın iğneyi yutmadığı zaman yemi alıp gitmesi çok rahat oluyo...onu bir nebze de olsa önlermi acaba ? çıkmayan yemle mücadele eden balığın takılma şansını arttırırmı diye bu iğneye yöneldm...

7. ozan

ozan Ozan

iğne deniz için tasarlanmışa benzemiyor. balığın yem çalması engelleyecek bir iğne henüz mevcut değil bence. sübye gibi kocaman bir yemin içinde 9/0 2 tane iğneye takılmadan yem çalınabiliyosa her yem çalınır.

8. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Muhakkak her yem çalınır ama burdaki amaç onu asgariye indirmek... bir nebzede olsn faysası olursa denemeye değer diye düşünüyorum...

9. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bence karidesi bir gün önceden tuzlayıp bir gazete kağıdı veya havlu peçetenin üstünde en az 12 saat bekletip tabiki bu işlemi yaparken havlu peçeteyi suyu çektikçe değiştirmek gerekiyor 3 kere bence yeterli 12 saatte sonra av yapmayı bir dene bakalım belki biraz olsun yararı olur;)

10. nejat vardar

tatlı suda solucan kullanılması gereken yerlerde çok faydalı.çünkü, küçük balıklar solucanı çekip çıkarıyorlar.

11. Ufuk33

Ufuk33 Ufuk

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    evet karidesin suyunu almanın faydalı olduğuna katılıyorum bende... ıslak kalınca dağılıp gidiyor...

12. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bo konuda bilgim yok abi:)o olabilir bak:)

13. nejat vardar

şimdi kırmızı renkli canlı yem iğneleri var. onlar daha verimli. daha doğrusu ben çok memnunum.:)

14. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Arkası mahmuzlu iğneler iğne boyu ve yem ufak olduğu zaman faydalı oluyor. Yani 5-6-7-8 numara , örneğin kum veya kaya kurdu kullanıldığında yemi güzel tutuyor. 4-3-2-1 ve daha büyük boylar boru kurdunu kaya kurdu gibi tutabileceğini zannetmiyorum. Yemin kalınlığı arttıkça tutma kabiliyeti azalıyor diyebiliriz.

15. Bencede deniz için üretilmiş v canlı yem için yemin çıkması çok zor ve balığında yemi çalması çok zor ben bulsam alırım ama çok pahalı daha ucuza bulabilirsiniz bence :D

16. nidya78

nidya78 Aydın

Aynı iğneden 100 adetini 4 liraya civarında bi rakama aldım. Güngören belediyesinin yanında bir av bayinden. Yemi düşürmeme konusunda oldukça başarılı bir iğne, özellikle kurt - solucan kullanırken.

17. onurt47

onurt47 ONUR

benım dıkkatımı ceken damak kısmı oldu . bu damak kısmı biraz küçük gibi görünüyor . balıgın kurtulma ihtimalı daha kolay değilmi bu iğnede ? mustad'ın
    496 npb gibi bır serısı var ona benzıyor gıbı.

18. balıkçı rıza

balıkçı rıza rıza yiğit

sırtlı igne

bende yıllar önce ankarada kullanmıştım öellikle fransız malı çok dayanıklı ve çok verimli yanlız biraz pahalı geldi

19. Evet gerçekten çok pahalı ..

20. Okan_uA

Okan_uA .

Tanesi 7,5 kuruşa Bandırma da bulunur.Ayrıca öyle dandik te değiller.Ancak alırken hiç de markasını sormadım ama crown mu ne markası.