Antalya kıyıdan At-Çek için takım almak istiyorum...

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cagdaszengin tarafından paylaşıldı.

1. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    elimde bu seneye yedeksiz girecem ve inan hiiç içim rahat değil. limanda sabah suyunda FAYU ilaç. detayı sabah anlatırım. çinden getirttiğim gözlük kamera ile bi atraksiyon yaparız inşallah :D

2. cagdaszengin

cagdaszengin ÇAĞDAŞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar40
    Bence de rahat olmamalısın, şansıma 1 tane bulabildim o da istediğimiz gibi 11 cm olan, başkada yok, fhc hiç yokcyrr genelde gittiklerimde taklitler buldum, bunu iyi bağlayıp patlatmamam lazım, ağlarım yoksa ardındacyrr

umarım güzel aksiyonlar alır ve bunları kaydederiz:thumb:

3. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Benim uzak yerlerde yakın dostlarım var... Ne yapar eder YAFU mu FHC mi yedeklerim hihi sen rapala klipsi de aldınmı? o önemli... Rapala klipsi aldıysan palomar düğümü atarsın hiiiç bişey olmaz :thumb:

4. cagdaszengin

cagdaszengin ÇAĞDAŞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar40
    aldım ancak bugün rapala yı aldığım işyerinde,
    rapala yı aslında klips olmadan bağlamam gerektiğini eskiden rapala kutusu üzerinde nasıl baglanacağını gösteren resim olduğunu felan anlatılar,
    hatta bağlama şeklini gösterdiler,
    ekte gönderdiğim şekilde bağlarsam rapala yüzüşünün daha doğru olacağını ister istemez klipsin rapala yüzüşünü etkilediğini söylediler.

Ekli Dosyalar:

5. KARAHANLI07

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    İlk başlarda bende bu düğümü kullanmıştım.Aslında sürekli sahte değiştirmeyeceksen şimdilik klipse ihtiyacın yok...aksiyonda pek bi fark yok.zaten limandan avlayacağın balığın adı ıskarmoz.... çok ürkek bi mizacı yok.Bu düğümü atarsın rapalaya olur.Ama an gelir yarım saatte 3 sahte değiştirirsin o zaman tam işkence işte bu düğüm :D esasında elinde tek sahte var şimdilik bunu da düğümlesen olur. limanın dibindeki park lambası işini görür :thumb:

6. ummoz

ummoz ümit

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. foruma yeni üye oldum. hayırlı olur inşallah. iş dolayısıyla antalyaya tayinim çıktı. daha önce konya ankara ve çevre illerde sazan alabalık turna avına giderdik. hayatımda hiç denizde balık tutmadım. konyaaltında oturduğum için sahile hep çıkıp balıkçılarla sohbet etmeye çalıştım ama onlarda pek paylaşımcı değil. sonuç olarak geçen hafta küçük çaltıcakta falezlerin üzerinden iki oltamada tavuk ve böcek takıp attım. 1 ahtopot geldi :) 1 tanede gelincik diye bi balık geldi geri bıraktım suya. ama saatlerce hiç tutamadım etrafımda tutanda görmedim. acaba denizde hangi balığa hangi yemi takacağım biraz bilgi verirmisiniz. saygılar

7. cagdaszengin

cagdaszengin ÇAĞDAŞ

Favori Kamış:
    Okuma Salina 2,40
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar40
    kıyıdan yemli balıkçılık konusunda pek bir deneyimim yok, Konyaaltı sahilde sülünez ile mırmır aldıklarını biliyorum, ama onun dışında tavuk ve yaniç te kullanıyorlar, boru kurdu da işe yarayacaktır.

8. gurhanxx

gurhanxx Gürhan

Favori Kamış:
    Okuma V System Spin Kamış 240Cm 10-40 Gr
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar FD CY-40
    En İyi Avı:
    Alabalık, 200 gram
    Ben de Antalya'dayım... Baya yeniyim bu işte. Fakat baya bir araştırıp şu kombinasyonu yaptım ve kesinlike tavsiye ederim...

kamış: okuma v-system 10-40 atarlı spin kamış, 2.40 boy ve 2 parça
    makine: okuma ceymar 40 lık bir spin makine

misina konusunda ben de epeyce karışığım.