ankarada tatlı su kefali nerede var?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında rookie tarafından paylaşıldı.

1. rookie

rookie

Favori Kamış:
    Olta (sazan ve turna)
    En İyi Avı:
    sazan 3,5 kg. Porsuk Barajı 1994
    forumda tatlı su kefalinin olta mücadelesinin ballandıra ballandıra anlatıldığını gördüm. Ankara civarında nerede bulacağız bu kefali?

bilenler var ise yardımcı olaa.

2. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Valla bildiğim kadarıyla tatlı su fefali genelde akıntılı sularda oluyo ama hemen hemen bütün sularda bulunuyor, yani ortam şartlarına uyum sağlayabilen güçlü bir balık :D

3. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    kirmir çayı çeltikçi eğrekkaya akyar kurtboğazı 0/1 no mepps solucan tavuk ciğeri şamandıralı oltada derinlik 30 cm

4. koray_ak92

koray_ak92

Favori Kamış:
    cardinal, dam, nemrod
    ben geçen gün tatlı su kefalı avlamak için kirmire gittim. yanımda her türlü yem ve malzeme vardı.ancak en iyi iş yapanı gri üzerine kırmızı benekli mepps oldu. üç tane balık aldım; ikisi çok küçük olduğu için saldım. yanımda tırıvırı ile avlananlar vardı. onlar poşet poşet yakalıyıp götürüyorlardı. bana bi kere daha lanet olsun şu tırıvırıya dedirttiler. üstelik hiç büyük yakalayamıyolar ve küçükleride salmıyolardı. naapalım. en azından takılmadıda daha fazla katliam yapamadılar. eğer biyere gitçeksen ben kesinlikle kirmir derim. ancak turna avlamakta çok zevklidir.(avlayabilirsen tabi:)) onun içinde teknen varsa kesikköprüyü yoksa kıyıdan atçaksan kesikköprüyü biraz geçince köprüköy var. barajın adını unuttum. ama tarihi bir köprü var. orda turna yakalabilirsin.

5. rookie

rookie

Favori Kamış:
    Olta (sazan ve turna)
    En İyi Avı:
    sazan 3,5 kg. Porsuk Barajı 1994
    herkese teşekkürler. turnaya da gidiyoruz ama daha kıyıya çekemedim. 3'tür sırtını vurup kaçıyo. denemelere devam.

6. SaLTaDoR

SaLTaDoR

Favori Kamış:
    kamışlı olta
    En İyi Avı:
    hatırlamıyorm walla :)
    hocam bildigim kadarıyla yok =) arabanız warsa kırşehiryolu uzerinde giderken sağda gölet war aynalı sazan dediğin gibi kefal cıkıyo gidersen güzel yer. zaten tutulabilecek doğruduzgun bitek yer war hadi rast gele :)