Anadolu yakası palamut raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında herpes tarafından paylaşıldı.

1. herpes

herpes

Favori Kamış:
    olta - zıpkın
    En İyi Avı:
    En iyi avını henüz yapmadı
    Anadolu yakasından palamut alabilen arkadaslar yer ve zamanı paylaşabilirmi. maltepe - dragos yapıyordu sabah erken saatlerde fakat artık kımseden ses cıkmıyor. Pasalimanı - kuzguncuk - kulelı nedır durum, beykoz nasıl kimse yokmu arkadaslar.
    Hersey hazır oltalar sahteler kasıklar bogazdakı ilk palamutumu tutmak istiyorum
    Anadolu yakası bırlestirelim güclerimizi

2. şimdiden iyi avlar.. bu arada imza ayarların çok değişik.:))

3. arifsinan

arifsinan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    52 kg'lık bir kıraça:)))
    selam

4 ay önce avrupa tarafından maltepeye taşındım.
    ve sitede aynı soruyu bende sordum.
    fakat doyurucu cevaplar bulamadım.
    umarım sizle beraber bende cevaplardan faydalanabiliriz...

4. Emin Ali

Emin Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Istavrit 14cm :)
    Anladığım kadarıyla herkes (ben de dahil) cevap bekliyor ama maalesef cevap veren yok...
    Üzücü tabii

5. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Pazar günü cubuklu sahilinde idim yanımdaki arkadas tüylü çapari ile cingene palamutu cekiyordu.Kaşıkla bu kıyıda tutulacak yeri sordum kendisine kandilli önünde akıntının yüksek oldugu yeri söyledi.Fakat gidip bakma şansım olmadı. Umarım bir nebzede olsa işinize yarar

Kolay gelsin

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    abilerim selamlar anadolu yakasından cvp gelmemesi doğal yani o tarafta pek canlılık yok palamut adına ama gören veya bilen kişiler eminim cvp verirler hiç endişeniz olmasın keşke benim mekanım olsaydıda bilgileri ben verseydim ama bende avrupa yakasındayım
    isterseniz bu akşamki raporu kısaca aktarayım akşam hiç bişey yoktu ama gündüz zaman zaman çift kancalı sarımsak zoka ile palamut özelikle karaköy tarafı boğza bakan yakası
    kıyı kesimler sabah erken saatlerinde ve akşam saatlerinde yemli çino ile sarı yapıyor yemlik için kıraçe bol miktarda var bir diğer yem altarnatifi de küçük tombul hamsi köprüden bu yem de iş yapıyor rastgele ;) :)

7. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Bende pazar günü saat 12 ile 15,30 arası paşalimanındaydım, parmak kadar kıraça ve kefalden başka yakalanan balık yoktu.Çinekopa yemli ve kaşık atanlar vardı ama hiç yakalayan görmedim.Yalnız Beylerbeyi tarafında tekneler kıyıda yoğunlaşmışlardı ama ne yakaladıklarını bilmiyorum

8. herpes

herpes

Favori Kamış:
    olta - zıpkın
    En İyi Avı:
    teşekkurler arkadaslar anladıgım kadarıyla anadolu yakasında ısımız zor :)

bu sabah 7 cıvarı maltepe dragos sahılı yokladım kasıkla ne yazıkkı elımız bos kaldı bende bıraz gumus yakalayıp dondum.

fakat bu tarafta da mutlaka ıyı balık veren yerler vardır bakalım belkı bır bılen cıkar yada bız kesfederız :)

9. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Ben iki haftadır cevizli , dragos ve maltepe cıvarında yemli ve kaşıkla denedim ama sadece dragostra iri mezgit ve birtane cinakop aldım. Bir akşam yanımda atan bir abi ramazan ayında güzel palamut ve bayramda ise tek tük sarı kanat aldıklarını ama artık birşey cıkmadığını söyledi.Benim baba Üsküdar da balıkcı bazı akşamlar yanına giderken kız kulesi ve civarına bakıyorum kimsede birşey yok daha önce cok güzel balık alıyorlardı acaba bu marmaray balığı kacırdımı ordan..?...Bu hafta sabah 4 -5 gibi şu meşhur sarayburnunu bende deneyeceğim kısmet olursa......:D

10. burcin

burcin

Favori Kamış:
    :) açıkça deşifre edildi imzada
    merhabalar!!

arkadaşlar birincisi sabah saatleri yani 05:30 ile 10:00 a kadar dragos tarafından çapari ve rapala ile palamut yapıyor ama son 1 haftadır ahberim yok!!! onun haricinde kartaldan maltepeye kadar bütün sahil irili ufaklı mezgit dolu!!!

eğer çinekop falan yapmak isterseniz boşuna yormayın kolları daha bu hafta sonu karaköyden adam gibi balık çıkmaya başladı!! karşıya geçmesi epey zaman alacak gibi ama tavsiyem sahil şeridini kullanarak kadıköyden taramanız zira modadan itibaren artık boğaz sahili olduğu için güzel balık alabilirsiniz...

saygılar...

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    abi beylerbeyi caminin önü herzaman hareketlidir anadolu yakasının sarayburnu misali ordada yemle çinekop çıkıyor

12. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Sağol Erdem aslında aklıma geldi ama tek başıma olunca gitmeye üşendim.Zira balık yakalamak ne kadar zevkli olsada insanın yanında bir arkadaş olmayınca aynı keyfi vermiyor

13. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Merhaba Erdem , Beylerbeyi cami önü demişsin ne alıyosunuz ordan ??? Bide tam olarak nerede tutuosunuz tarif edersen sevinirim.
    Tşk.

14. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Sevgili Barış;bildiğim kadarıyla Erdem in yerine bilgi vermeye çalışayım.
    Beylerbeyinin merkezinde deniz kıyısında bulunan caminin arka avlusu denize sıfır,deniz ile aranda sadece 80-90 cm yükseklikte avlunun duvarı var,oltanı denize atıp duvara rahatlıkla dayaya biliyorsun geçmiş yıllardan bildiğim kadarıylada güzel çinekop yapıyor yalnız akıntı çok kuvvetli kurşun enaz 125 gr olmalı

15. herpes

herpes

Favori Kamış:
    olta - zıpkın
    En İyi Avı:
    Arkadaslar

???neden ???

karakoy-emınonu-galata- sarayonu ıyı balık verıyor ????

http://img115.imageshack.us/my.php?image=bogaz113113ji3.jpg

bence bunu cozersek anadolu yakasındada bır sarayonu bulabılırız :)

Bogazı ıncelıyorum. İlk gözüme çarpan sarayonu ve galata balıgın bogazdakı akısını kesen bır konumda gıbı duruyor.

Eger balıgın bogazadakı ılerleyısı ıcın bunu hareket noktası olarak alırsak bu yakadakı muhtemel balık verecek yerler bence buralardır

http://img128.imageshack.us/my.php?image=bogaz221221ww9.jpg

16. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Emin abi bilgi için teşekkür ederim, bu akşam kısmetse orda ilk denememi yapıcam...