AMATÖR DENİZCİ BELGESİ (ADB) Almak İsteyenler İçin

Konu, 'Tebliğler' kısmında Birahas tarafından paylaşıldı.

1. Hacımurat

Hacımurat Murat

amatör kaptanlık ehliyeti almak istyrm neler lazım ve kaç paraya çıkar.....teşekkürler 7,80 balıkçı teknem var pancar motor avlanma ve teknemın ruhsatı var denize acılırlık belgem var kaptan ehliyetine ihtiyacım varmı..yardımcı olabilirmisiniz kadıköy kurbalı deredeyim ist..

2. onair

onair musa

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    istavrit
    erdemyılmaz´isimli üyeden Alıntı
    www.adf.org.tr den başvuru yapıyorsun çiçek sınav ataköyde online yapılıyor
    adb :50 ytl kmt:25 ytl
    ayrıca başvurupta sınav günü benim gibi uyuya kalma sakın

Arkadaşlar vermiş cevabı zaten birde federasyonun çıkardığı bir kitap var gereken bütün bilgiler var orada kitaptan çalışıp gidiyorsun bilgisayarda sınav yapıyorlar[​IMG] kitap ta budur bu aralar çalışıyorum bakalım

3. Hacımurat

Hacımurat Murat

slm iyi akşamlr .....ne kadar bir mazrafı var ....

4. funnyfb

funnyfb hakan

bilgiler için çok teşekkürler ama benim anlayamadığım nokta:
    ben kıyıdan kamış atıyorum bu av için istenen bir belge varmıdır.
    anladığım kadarıyla bu av içinde gerekiyor hatta g.o.paşadan alındığını söylediler ama bununla ilgili hiçbir bilgi bulamıyorum.
    nerdedir nasıldır?
    rastgele

5. 56562

56562 xxx xxxxx

Amatör Balıkçı Belgesini, bulunduğunuz yere en yakın Tarım İl Müdürlüğü' ne başvurarak alabilirsiniz. Bu belgeyi almak şu an için zorunlu değildir. AB uyum çalışmaları kapsamında zorunlu olacağına dair bazı haberler olsada henüz kanun haline gelmemiştir.

Konu hakkında dataylar aşağıdaki linkte mevcuttur.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=28863

6. funnyfb

funnyfb hakan

ben ataköydeyim istanbul il müdürlüğüne bile ulaşılamıyorken en yakınına nasıl ulaşçaz.
    bugün 3 aydır aradığım yere telefonla ulaştım ve inş en kısa zamanda gidip alacağım belgemi.
    rastgele

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Kasım 2009
  7. 56562

56562 xxx xxxxx

Değerli adaşım;

Forum içerisinde birbirimize yardım etmeye çalışırken, herkesin asgari düzeyde bile olsa internet kullanıcısı olduğunu varsayıyoruz.

Örneğin sizin sorununuz için Google arama sayfasında " istanbul tarım il müdürlüğü " yazıp arama yaptırdığımızda karşımıza gelen ana sayfanın en üstünde yer alan "İLETİŞİM" linkine tıkladığımızda karşımıza aradığımız bilgi geliyor. Sanırım siz bu arama işleminide birileri benim yerime yapsın ve karşıma aşağıdaki gibi hazır bir link gelsin diye bekliyorsunuz.

http://www.istanbultarim.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=877&Itemid=353

Bu arada, sadece yardım amacıyla size cevap veren kişilere yakıştırdığınız " ukala" benzetmesini sadece bu seferlik mesajınızdan siliyor ve tekrar etmemenizi rica ediyoruz.

8. klorr

klorr ramazan

ıyı akşamlar ben ADB almak istiyorum istanbul avrupa yakasındayım sağlık raporunu nerden alabilirim acaba yardımcı olusanız çok sevinirim teşekkürler

9. 56562

56562 xxx xxxxx

Sürücü Belgesi için rapor veren tüm sağlık kuruluşlarından alabilirsiniz. Ben Anadolu yakasından aldığım için size net bir isim söyleyemeyeceğim ama, eğer vapur size yakınsa, Kadıköy' e geçip, hemen iskelenin karşısında " Can Polikliniği " sorarsanız göstereceklerdir. Orada yarım saat içerisinde kulak ve göz muayenesinden sonra alabilirsiniz.

Giderken yanınızda 2 adet fotoğraf götürün ve rapor başvurusunda bulunurken Amatör Denizci Belgesi için olduğunu mutlaka belirtin, aynı ibarenin aldığınız rapor üzerinede yazılması gerekiyor.

10. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Memnun oldum bende faruk...İsterseniz biz alıp getirelim size aradığınız belgeyi,siz zahmete girmeyin...

11. klorr

klorr ramazan

çok teşekkür ederim ehliyeti alırken kurs kendi çalıştıkları bir yere gönderdii işin aslı ondan kararsız kalmıştım çok sağolun çok teşekkür ederim rasgele

12. 56562

56562 xxx xxxxx

Rica ederim, sınavda başarılar. Bu arada hazır siteye girmişken, tanışalım bölümünde bir konu açıp biraz kendinizden bahsederseniz site halkıda sizi tanımış olur.

13. klorr

klorr ramazan

tesekkur ederım haklısınız :)

14. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bana da bir belge lazım ama? Nasıl etsek acaba?:rolleyes:

15. icadiyeli

icadiyeli osman

kolay bi şekilde sınava girmeden belge alamazmıyız sınava bi kaç arkadaşım girdi alamadı bende sınava girmekten çekiniyorum

16. 56562

56562 xxx xxxxx

Malesef alamazsınız. Bu konuda eğitim veren özel kurslar var. Onlardan birisine devam ederseniz faydası olacağını sanıyorum.

17. ookten

ookten Özgür Ökten

konuyla ucundan birazcık alakalı kişilerin kursa gitmesine bence gerek yok.. internette bol miktarda döküman bulunuyor, zaman ayırıp biraz çalışılırsa, üzerine takılan sorulara buralardan bilenlere danışılırsa sınavı geçmek gayet kolay olacaktır.. sınavda 100 üzerinden 60 almak yetiyor..
    kaldı ki zaten bu kadar temel bilgiye sahip olmayan kişilerin denizlere kaptan sıfatıyla açılmasını doğru görmüyorum..

18. f95

f95 Fırat

Bende bu ay ADB almak istiyorum.Kitabına çalıştım ama... geçemem diye korkuyorum(malum bir sınav 100TL)

Açıkçası bana göre yüz üzerinden altmış almak bana da biraz zor geliyor.Kitaba biraz daha çalışmaktan başka şansım yok galba......bu belgeyi almam lazım

19. be.shift

be.shift Haluk Şahsuvaroğlu

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Ufak bir sorum olacak;

Amatör Denizcilik el kitabını satın aldım. Çalışmaya başladım.

27 Ekimde adf'nin yaptığı sınava katılacağım.

Sınavda başarılı olmamaız durumunda ne kadar bir zaman dilimi içinde belgemizi teslim alabiliyoruz? Lütfen bu konu hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum. Acilen almam gerekiyor.

20. anylife

anylife tayfun