Alemin Kabadayıları Turna ve Levrekler ...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Senol_Temur tarafından paylaşıldı.

1. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Herkese merhabalar Yaz ayları geldi artık yerimde duramıyorum malum her fırsatta akıyorum avlaklara . Cuma günü arkadaştan yeni öğrendiğim bir avlağa gitmeye karar verdim . Sonra diğer 3 arkadaş ile sözleşip cumartesi geceden çıktık yola . Avlak ne yakın ne uzaktı birde Google maps ile gidecektik ondan biraz erken çıktı yola .

Ana yoldan gittikten sonra köylerin içinden geçen yollardan da kaybolmadan tam hedeflediğimiz yeri bulduk . Mekan çok güzeldi etrafta hiç çöp görmedim bu ayrı bir keyifti ağaçlar desen burada zaten nadir oluyor su kenarlarında ondan gerçekten çok hoşuma gitti bu avlak .

Hemen araçtan inip botu hazırlamaya koyulduk ama tek bir sıkıntı vardı ufak ufak sinekler adamı deli edercesine çok fazlaydı o yüzden hızlı hızlı botu şişirip malzemeleri attığımız gibi suya girdik . Su üstü keza o kadar çok yoktu birde rüzgarın etkisi ile fazla duramıyorlardı bizimle beraber . Artık sinekler ısırsada pek umursamıyordum akarsunun baraj misali olduğu bu noktada alan çok geniş ve temizdi . Hadi bakalım rastgele diyip atıp çekmeye başladık arkadaşla diğer 2 arkadaşta kenardan atıp çekiyorlar .

Bir yarım saat bir şey vurmadı daha sonra bana avlağı tarif eden arkadaş sert plastik ile avlan demişti o geçen geldiğinde büyük bir tane turna yakalamış aklıma gelince Rapala nın Click Minnow serisini deneyim dedim . Alt temiz olduğu için takılmıyor du da bir iki salladım yok sonra yine bir atış yaptım tam bota yaklaşmıştı ki bir Turna fena asıldı balığın durumunu bilmediğim için kamerayı açıp şarjını bitirmek istemediğimden bu ilk turnayı video çekemedim . Sonra balığı kepçeleyip aldık 55 cm civarı bir arkadaştı . Sonra kamerayı takıp balık vurduğunda çekerim diyerek devam ettim . Toplamda ben 5 tane Turna Kandırdım 2 tanesini alıkoydum 2 tanesi bıraktım 1 tanesini iğneden çıkarıp elime aldığımda fotoğraf çekimi için saflığıma geldi elimden suya zıpladı en büyüğü de oydu ))) Nasipte yokmuş dedim artık . Bir sürüde levrek yakaladım ufak olanları hepsini geldiği yere gönderdim sazlıklara yakın yerlerde sürü halinde avlanıyorlar içlerine ufak kaşık atıp çektiğimde her seferinde vurdular ama sürekli gezdikleri için sürüyü takip etmek lazım. Bu arada kendi boyunda Rapala ya vuran levrek harbiden çok şaşırttı beni buraların delikanlısı benim sen kimsin der gibi :D.

Bu avlağa bir daha kesinlikle gideceğim o zaman umarım trofe bir turna ile buraya raporlayabilirim . Cannibal Shad ile bir aksiyon yapamadım bu avlakta daha çok Sert Plastik ve Metal sahteler iş yaptı . Resimler ve Video ile sizleri baş başa bırakıyorum avlarınız her daim mutlu ve keyifli geçsin .

Av Yeri : Akmola - Kazakistan
    Kamış : Savage Gear Bushwhacker 10-50 gr
    Makina : Shimano Exage 3000SRC
    Misina : 0.19 Power Pro Örgü
    Stil : Spining
    Hava Durumu : Açık , Rüzgarlı
    Saat : 06.00 - 10.30
    Tarih : 18 Haziran 2017
    Hedef Balıklar : Turna , Levrek

Video:

Resimler :

baraküda007 bunu beğendi.
  2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sinekleri saymazsak çok keyifli bir av olmuş . Tebrik ederim sevgili Şenol.
    Nicesi de gönlünce olsun.:)

Bottaki arkadaş senin kepçecinmiş gibi bir profil çizmiş. Av yapmadı galiba?:D Havalar da iyi ısınmış. Biz hala kısa kola geçemedik soğuktan.:confused:

3. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Abi teşekkür ederim arkadaş turnada acemi Yılan kafa avcısı Almati dan geldi ondan biraz kepçeci gibi oldu ama onuda beceremedi fazla ondan dur bekle yapma gibi frazlar çıktı :D . Bir kaç levrek yakaladı birde ufak turna onları da geri saldık zaten . Havalar bir anda patladı Dün 36 derece gösteriyordu gölgede ondan fazla durmadık zaten 10.30 gibi toplanıp çıktık avlaktan . Umarım bir daha gittiğimde bu kadar ufak sinek olmaz kollarım ve ayaklarım kıpkırmızı sinek ısırıklarından hiç bir şey yardım etmiyor krem gaz hepsini denedim de :) .

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Kaçan balık büyük oluyor abi :) bir dahaki sefere kaçırmaman dileğiyle. Rastgele...

5. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    En büyüğü oydu videoda varda kestim orayı rezil olup sonra YouTube Faillerde geçmeyelim diye )))

AhmetKurt29 bunu beğendi.