Alanya Alabalık Avı (Kargı Çayı) - 12.06.2016

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında OmrDemirel tarafından paylaşıldı.

1. OmrDemirel

OmrDemirel Ömer Demirel

En İyi Avı:
    SAZAN - 9 KG
    Herkese Merhaba,
    Geçen hafta sonu arkadaşlarla birlikte Alanya - Taşatan mevkisi Kargı Çayına Alabalığa gittik.. (İlk Alabalık Avım) Bu işin ustası olmuş bi abimin yanına uğrayıp bi kaç taktik öğrendim.. Bana önerdiği kaşıklardan aldım ve 05:30 gibi yola koyulduk..

Çaya geldiğimizde saat 07:00 civarı oluyordu, fazla acele etmediğimiz için yol biraz uzun sürdü. Hazırlıkları yaptık ve Bismillah diyip avımıza başladık, daha 2 - 3 atışımda çok güzel bir Alabalık aldım fakat limit altında olduğu için tekrar saldım..

Avımızı 07:00 ile 12:00 arasında yaptık ilk balığı aldıktan yarım saat, bi saat sonra güzel bi Alabalık aldım konuyu pek fazlada uzatmadan videoyu sizlerle paylaş istiyorum..

Herkese Rastgelsin mrsparkle

! No longer available

2. Riggs

Riggs metin

Favori Makine:
    Shimano
    En İyi Avı:
    Levrek
    Maşallah. Güzel balık. İyi macera olmuş.tebrikler. rastgelsin

3. Antalyaseabass

Antalyaseabass Evren

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster AX 270 XH Powergame
    Favori Makine:
    Shimano-Daiwa-Okuma
    En İyi Avı:
    --Alabalık-Levrek--
    Tebrikler ;
    Namı diğer ismi gök kuşağı alabalık ,renk ile lezzetli bir balık aksine yetiştirme olanlararının aksine;
    Köprülü kanyonda yakalamak vardı yasak olmadığını bilsem bunların daha büyüğünü :)

4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Tebrik ederim abi güzel av olmuş :) Yalnız alabalık beklenmedik yerlerde oltaya vurabiliyor. Mesela 20-25 cm derinlikte ayak bileğimi çok aşmayan bir suda 25 cm boyunda bir gökala yakalamıştım. Büyük kaya dipleri ve dereye sarkan ağaçların altındaki gölgeliklere de atış yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca gökkuşağı alabalığında boy limiti yok ama tabi ki 25 cm den küçük olanları salmakta fayda var. Rastgele...

5. OmrDemirel

OmrDemirel Ömer Demirel

En İyi Avı:
    SAZAN - 9 KG
    Yorumlarınız için çok Teşekkürler :)

Tavsiyelerin ve yorumun için çok teşekkür ederim.. Limit konusunda evet haklısın, ben 25 cm altında yakalamayı pek tasvip etmediğim için o şekilde yazmıştım ama ne kadar haklı olduğumu bilmiyorum :)

Tüm avcı kardeşlerimize Rastgelsin reeling