alabalık avı için yardım

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında baraküda007 tarafından paylaşıldı.

1. baraküda007

baraküda007 fatih

selamlar yaşadığım bölgede içinde alabalıklarla dolu bir ırmak ben hep denizde avlandığım için hiç denemedim ama dün ırmak kenarına pikniğe gittigimizde spin takımla ucunda kaşık takarak alabalık tutanları gördüm bende özendim başlamaya karar verdim reeling 3-12 gr atarlı spin kamışla yapacağım önerebileceğiniz kaşıklar renkleri ve gr ları boyutları kaç olacak birde bu spin takımın ucuna fly iğnesi bağlayıp atsam balık alabilirmiyim yani fly takım olmadan spin takımla fly iğnesi kullanabilirmiyim eğer mümkünse hangi fly iğnelerini ve renklerini tercih edersiniz?

2. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    Mepps, D.A.M., Bluefox, Albastar'ın 3-6 gramlık (1 ya da 2 numara) kaşıklarını tavsiye ederim. Özellikle Mepps'in Comet serisi verimli olur. Havaya göre kaşık rengi değiştirilir. Bu mevsimde güneşli havada sarı üzeri kırmızı benekli, kapalı havada beyaz üzeri mavi benekli iyi iş yapar.

3. baraküda007

baraküda007 fatih

sağol dadaş eyvallah peki o tüylü iğnelerdende kullanıyormusun?

4. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    Tüylü iğneler pek işe yaramıyor. Onlar sanırım turna veya levrekte daha etkili.

5. yamansukru

yamansukru şükrü

Favori Kamış:
    Shimano catana 180l spin
    Favori Makine:
    Shimano stradic ci4 olacak insallah
    En İyi Avı:
    SAZAN 8 KG
    anlattıgınız sekılde spın ıle fly kesınlıkle olmaz kasık olarak da mepps den baska model önermem

6. tavaslı64

tavaslı64

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan-alabalık-2 kilo civarı
    Uzun süredir alabalık peşinden koşuyorum.Her hafta sonu önemli bir iş çıkmasa alabalıktayım.Yeni başlıyorsun alabalık diğer balıklara benzemez adama hastalık yapar vazgeçemessin. 2 no meps olur kırmızı beyaz,mavi beyaz siyah beyaz noktalı bile olur.Avlandıkçada kendin hangisini daha verimli olur tecrübe kazananırsın.Uzun süre alba star kaşıklar kullandım yalnız şu an çoğu renkleri yok.fiatları ekonomikti ancak şimdi onun iki misli fiata mepsler bulabiliyorum.Genelde 30 luk kaliteli misina kullanıyorum.Antalya ya çok gelmek istedim bir türlü fırsat bulamadım.Burdur gölhisar çevresinde avlanıyorum.Sana bol şanslar

7. baraküda007

baraküda007 fatih

sağol abi eyvallah, antalyaya gelirsen manavgat yolu üzerinde köprülü çayında avlanabilirsin