Alabalık Avı İçin Fly Çalışmaları

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında Yakamoz tarafından paylaşıldı.

1. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Arkadaşlar herkese merhabalar bugün sizlerle uzun kış gecelerinde taze demlenmiş çay ve 3 yaşındaki kızımın beni meraklı gözlerle izleyip hemen hemen her 10 dakikada bir baba mu ne sorularıyla ayrıca onun malzemeleri kurcalamasını engelleme mücadelemle beraber alabalık Fly avı için yaptığım yapay böceklerin resimlerini sizlerle paylaşmak istedim Sağlıcakla kalın:D

2. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Devamı geliyor arkadaşlar:) :) :)

Evet arkadaşlar ilerliyen zamanlarda değişik çalışmalarımda olacaktır onları sizlerle paylaşmak isterim.Saygılarımla

3. YoUnG MoOn

YoUnG MoOn

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Rus Kefali-6.155gr
    Abi seni tebrik etmemek elde değil...Ellerine sağlık herbiri eldeki imkanlara göre çok güzel hazırlanmış flylar...;)

4. balikci

balikci

Sevgili yakamoz, sizi bende tebrik etmek istiyorum mükemmel bir fly çalışması olmuş, özellikle nazar boncuklu olana hayran kaldım diyebilirim.. fly alabalık avında vazgeçilmezlerden biri, türkiyede böyle çalışmaların dahada fazlalaşması gerek tekrar tebrikler elinize sağlık.

5. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Arkadaşlar iitifatlarınız için teşekkürler.İnanın Türkiye'de fly çalışması yapmak için malzeme bulmak çok zor elimdeki kısıtlı imkanlarla ancak bunlar oldu.Hepinize tekrar teşekkürler:)

6. mustafaece

mustafaece Mustafa

En İyi Avı:
    Sazan 2kg
    Kardeş çok güzel bir çalışma yapmışsın ellerine sağlık
    Ha birde fly avcılığında kullanılan ip normal misina değil herhalde bilgilendirirsen sevinirim

7. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili yakamoz, emeğine sağlık harika olmuş bunlar... Açıkçası devamını merakla bekliyorum... Anlaşılan küçük kızınız da meraklı.. Kimbilir belki o da ileri de yeteneğini sizin kadar konuşturur... Tekrar takrar tebrik ediyorum, gerçekten çok beğendim...

8. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili Yakamoz sanırım bu resimler benim gibi işin kolayına kaçanlar için iyi ve güzel bir ders oldu:eek:
    Ama sende taktir edersinki bu bayağı zahmetli ve ciddi bir zaman gerektiren bir çalışma bunları bulabildiğimde bende birkaç çalışma yapmak isterim doğrusu benden şuan için emeğine ve göznuruna sağlık diyorum

9. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Sayın sennur hanım iltifatlarınız için teşekkürler malzeme eksikliğimle ancak bu kadarını yapabidim devamıda İnşaallah gelecek dediğiniz gibi kızımda ne zaman misina veya kamış görse balik balik diye bağırıyor veya mune mune diye soruyor sanırım yavaş yavaş oda babası gibi bu balık tutma hastalığına yakalanıyor belirtiler öyle gösteriyor.:D :D :D

10. simendifer

simendifer Sennur

:) sevgili yakamoz, malzeme eksikliğinden bu kadarını yapabildim demişsiniz... Malzemeniz olsa ne harikalarla karşılaşacağız demek ki... Açıkçası, ben devamını merakla bekliyorum.. Bu konuda oldukça yetenekli olduğunuz aşikar... Sevgiler,

11. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    tebrik ederim başarı tecrübeyle olur bu flyleri hiç deneme şansın oldumu

12. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Sayın parsel öncelikle iltifatınız için teşekkürler fakat bu yaptığım malzemeleri daha deneme şansım olmadı kısmet ise bu yaz denemeyi düşünüyorum

13. myigit

myigit

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Alabalık 1kg
    Mustafa bey sonuç ne oldu denediniz mi? Ekim'deyiz artık :D :D :D

14. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Abicim bir dene bakalım ne kadar verim alabileceksin

15. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    ben biraz konuyu geriden takip ettim galiba :D
    öncelikle eline emeğine sağlık mustafa abi. resimler gayet güzel ama birazda anlatım eklerseniz malzemeleri nereden temin ediyorsunuz, ne gibi malzeme tercih ediyorsunuz ve nasıl yapıyorsunuz. benim alabalık tecrübem hiç olmadı kısmetse bu yaz inşaallah gitmeyi düşünüyorum. daha geniş bilgi verirseniz çok sevinirim.

16. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    hepsi işyapar bana göre

17. scuba6083409

scuba6083409 Sebati

Favori Kamış:
    Olta ve zıpkın, Kayık
    Fly

Bu işle uğraşan insanlarla tanışmak itiyorum.Yaklaşık 8 yıldır çok değişik figürler yaptım ve zevkli bir hoby olan bu sanatın yaygınlaşmasını temenni ediyorum.Bu iş için gerekli tüm aparatlarıda kendim yaptım ve yeni bazı mekanik aparatlar üzerinde çalışıyorum.Belki birgün resimlerini yayınlarım.

18. scuba6083409

scuba6083409 Sebati

Favori Kamış:
    Olta ve zıpkın, Kayık
    malzeme

İlk başladığımda Bir horoz almıştım sırf tüylerini yolmak için:) Daha sonra çok değişik malzemeler buldum mesela.Ördek,Martı,sülün,bıldırcın,çil,saka,sığırcık gibi değişik kuşların boyun,kuyruk,ve boğaz tüyleri Tavşan,keçi tüylü derileri.Lateks,jelatin,kauçuk,silikon,cam,fosfor.aliminyum,boya ayrıca sarma işlemleri içim gözle görülmeyecek kadar ipler elde ettim yün ve pamuk ipliklerini bazı özel işlemlerle balığı cezbedecek hale(sakatat içinde bekletmek gibi) getirdim.Yaptığım bazı özel yemleri (Bölgede alabalığın yediği böcek türlerini tarif üzerine yapmıştım) Rize ve Artvin bölgelerine giden iki değerli abime hediye etmiştim Rizeden iyi sonuç artvinden vasat bir sonuç bildirdiler.Aslında bu hoby ile uğraşmak avlanmaktan daha zevkli Mezgit İstavrit avında çapari formunda kullandım çok randımanlı.Teke formunda ve midye salgısında beklettiğim ve Eşkina avında denediğim oltaya Aşırı Lapin ilgisiyle karşılaştım.Biga Kocabaş çayında Yaptığım denemede sinek formundaki oltayla su üstünde salınım halinde müthiş tatlısu sardalyası yakaladım.Bu tür yemlerin en eski uygulaması İpek ip ile zargana avıdır.

19. cutloose

cutloose

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 2 kilo
    izmir civarında avlak var mı fly alabalık avı için acaba==?

20. ünal sipal

ünal sipal Ünal Sipal

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    daha özel bir balik avlamadim
    Arkadas eline saglik,gercekten bunlari kendinmi yaptin? cok güzel olmus orjinalinden hic bir farki yok.Biz burda bunlari yapilmis olarak satin alabiliyoruz.Gercekten güzel olmus hele nazar boncuklusu.