Ağırlık ?

Konu, 'Kurşunlar' kısmında V L K tarafından paylaşıldı.

1. V L K

V L K

Arkadaşlar forumdan indirdiğim filmlerde sırta takılan ağırlıklardan gördüm . benim kullandıklarım hem rahatsızlık veriyor hemde belimi ağrıtıyor. bu sırta takılan yassı agırlıklar hakkında bilgi verebilirmisiniz? Teşekkürler...

2. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    SEACSUB X FIRE & APNEA(Hold your breath)
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Sırt ağırlığı hiç kullanmadım ama yakın bir tarihte almaya niyetim var.Bildiğim kadarıyla sırt ağırlıkları daha çok denge amaçlı kullanılıyor.Yelek şeklinde olanlarıda var.Eğer arzu edersen kemersizde kullanabiliyosun, ancak dengen bozulabilir.Örneğin 8 kg ağırlık kullandığında bunun 4 dünü sırt ağırlığına 4 dünü kemere yüklemek daha dengeli olacaktır.Böylece beline yüklenen ağırlık miktarı azaldığından bel ağrısı ve rahatsızlıkda ortadan kalkar.

3. V L K

V L K

teşekkürler zıpkın ..ben burada aradım ama bulamadım sırt ağırlığını. senin kullanmanı bekliyeceğim anlaşılan haberlerini bekliyorum ..

4. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    SEACSUB X FIRE & APNEA(Hold your breath)
    En İyi Avı:
    Dostluk
    İnternetten satışı yapılıyor.Ama yok sen bi kullan bakalım randıman alırsan bende alırım diyosan ok.Aldığımda sana bilgi veririm.Bu arada internetten satışını yapan bi adres veriyorum.Özel mesaj atıcam reklam olmasın.

5. suat

suat

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc 1 kilo üzeri onuda vuramazdımda hayvan kacmadı 1 karışmesafeye kadar yanaştırdım zıpkını
    sırt agarlıgı

biyasada cok cesitli agarlıklar var kimi yelek seklinde kimi kemerle bir arada almak istiyorum sizden öneri ve fikirlerinizi lütfen markaları acık acık yazalım zaten bütün markalar kendini ispatlamış ve reklama ihtiyacları yok özelden yollamaktansa herkez bigilensin ben bir iki tane gördüm bouchat mükemmel fiyat ucuk105€ apnea yelek seklinde 55ytl beni tatmin etmedi mutlaka her markanın sırt agarlıgı var fiyatlarıyla yazarsanız her kezin bir bilgisi olur sadece ben degil herkez faydalansın isterim

6. SUATCIM; bu konuda çok bir fikrim yok ama bel ağırlığı ile sırt ağırlığı aynı işi görmüyormu?? ve marka olmasada her malzemecide satılan kemere gecen yeterli değilmi? yine tekrarlıyorum bu konuda çok fazla bilğim yok hatta cahilim bile denebilir ama denge acısından bu kurşunlar daha çok kullanılıyor özelliklede prof zıpkıncılar tarafından

şekildeki gibi;BEL AĞIRLIK KURŞUNU

7. suat

suat

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc 1 kilo üzeri onuda vuramazdımda hayvan kacmadı 1 karışmesafeye kadar yanaştırdım zıpkını
    abi sırt agarlıgı daha cok kıyı ve levrek avında kullanılıyor [​IMG] bu sırt agarlıgı oluyo ama cok pahalı daha uygun bir sey soruyoum arkadaşlara[​IMG] bir de bu şekil var abi

Son düzenleme: 30 Mayıs 2006
  8. kskkörfez35/5kost

kskkörfez35/5kost

Favori Kamış:
    zıpkın,olta
    En İyi Avı:
    levrek3 kilo ahtapot 3 ve altı
    Resimden gördüyüm üzere tabi bu yaşta yorum yapmak bana düşmez ama tehlike anında biraz zor çıkarılır gibime geliyor benim bel agarlıkları tokalı olduğu için çabucak çözülüp kurtulabilmek mümkün amam bu biraz karışık gibi tabi ben bel ağarlığı kullanıyorum ama karışmak istemem ama bana biraz tehlikeli gibi geldi yanlışım varsa kusura bakmayın düzeltin abiler :eek:

9. jack1988

jack1988

Favori Kamış:
    Olta,zipkin
    En İyi Avı:
    Vatoz 5kg .Nefret ederim vatozfdan ama en buyugu bu :D
    bide benim bi sorrum war bu agirligi takmamk icin illa uzerimize kiyafet giymemiz gerekiyo.o dalislarda giyilenlerden yok mayo ustunede giyilirmi?

10. Ağırlık: dalış elbisesinin suyun kaldırma kuvvetini yenmek için kullanılır.
    eğer sadece elbise ile girersen şişe mantarı gibi yukarda kalır 1 metreye dalamazsın;)
    Buradan yola çıkarak anlaşılacağı üzere elbise olmadan 7-8 kg kurşunu takıp suya girersen yüzmek yerine dipte dizlerinin üzerinde yürümek zorunda kalırsın;)

Elbise olmadan 2-3 kg kurşun ile dalınabilmesine karşın olay çok yorucu hale gelir.
    Sırt ağırlıkları genelde derin dalışlarda kullanılır.Ağırlık merkezi baş kısmında olacağından iniş kolay ve rahat olur.Ancak zıpkınla sığ su avında ağırlık miktarı azaltılarak kullanılır .Normal şartlarda 8kg ağırlıkla derin dalış yapıyorsanız bu ağırlıkla sığ su avı yapmanız çok zor olur.bu nedenle ağırlık azaltılmalı
    Herşeye rağmen avcılıkta kemer kullanımı suda homojen yapının ve dengenin sağlanması açısından daha verimli olduğundan tercih edilmelidir;)

11. jack1988

jack1988

Favori Kamış:
    Olta,zipkin
    En İyi Avı:
    Vatoz 5kg .Nefret ederim vatozfdan ama en buyugu bu :D
    hm anladim .Ilgi ve alakan icin tsk ederim.

12. hamido

hamido

Favori Kamış:
    kendi yaptığım yılmaz zıpkın oltam eski dayva
    En İyi Avı:
    72 cm levrek
    birde yılmaz dalış mal.ne bakın deyişik bir model var :D