Abant Alası avı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında bektasm tarafından paylaşıldı.

1. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Merhabalar, bende size doğal alabalık (Abant alası) tecrübelerimden bahsedeceğim.

Son 3 yıldır Abant sportif balıkçılığa açık, ancak bazı kuralları var. En fazla 2 olta atabiliyorsunuz, her oltada 1 adet iğne olacak, 3 balıktan fazla yakalamak yasak ve 10 ytl ücret ödemeniz gerekli. İyi balık yapan birkaç nokta var ancak yer tutmak için geceden gitmeniz gerekli. Son yıllarda "kadife" olarak bildiğimiz balıklardan atılmış ve Alabalık kadife yavrularını yediği için çok daha iri balıklar yakalamak mümkün. Geçen hafta tam 40 cm (1.100 gr) lik yakaladım.

Oldukça hırçın bir balık. İğneyi resmen midesinden çıkarıyorsunuz, bu nedenle yanınızda iğne çıkartmak için kullanılan aparatlardan olması gerekli. Diğer taraftan bu aparat sayesinde küçük olan balıkları zarar görmeden oltadan çıkararak serbest bırakmak mümkün.

İlgilenenlere detayları ayrıca anlatabilirim.

2. FARMAFISH

FARMAFISH

Favori Kamış:
    köstekli dip oltası
    En İyi Avı:
    turna 2 kg(ama çok zaman oldu çoook)
    bektaş bey ben hafta sonu (10-11 haziran) boludayım.abanta ala ya gitmek istiyorum.yer öneriniz nedir,saat kaçta gideyim,yem olarak ne kullanayım,mepps ile at çek iş yaparmı.hatta sizde oradaysanız beraber gidebiliriz.başka arkadaşlar varsa onlarlada tanışmak beraber avlanmak isterim

3. MUHARREM BEY ;güzel bir mevkide avlanıyor olmanız çok güzel yasaklar konusunda ise faydalı ve gerekli ise yasak olmalı yoksa avlanacak yerde kalmaz, paylaşımiçin teşekkürler..

4. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Arkadasim Abant,yedigöler gibi ufak göl sularinda tavsiyem spingfula kullanman yani flyi dibe indirmen, tam olarak bilmitorum bu sistem Turkiye'de serbestmi?Ama ben sana baligi garanti ederim.Rastgele

5. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Fly kullanımı

Sevgili hakan
    Öncelikle katkın için teşekkürler
    Bahsetmiş olduğun "spingfula" tekniğini bilmiyorum, detay verebilirsen sevinirim.
    Fly kullanımı konusunda bir yasak yok ve Cormora marka 2.40 m kamış, shekespeare marka makina ve diğer malzemeleri aldım. Misina olarak 5 ve 7 numara 2 farklı misina aldım. Chasse & Peche kanalında da sürekli izlememe rapmen henüz iğneyi 4-5 den uzağa atmayı başaramadım. Ağır misinanın daha iyi sonuç vereceğini düşünerek 7 numarayı denedim; 1.0 numara iğneden yapılmış sinekleri kullandıysamda başarılı olamadım.

Bana bu için püf noktasını anlatabilirsen çok mutlu olurum.
    Eğer İstanbula geliyorsan birlikte Abant a gitmeyi de isterim

Selamlar

6. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Selam,özelden yazdim

7. hakan

hakan

Favori Kamış: