“ Balıklarla Dolu Bakir Göllerin Adreslerini Veriyorum “

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. omer55

omer55 ömer faruk

samsunda bilen varsa çok makbule geçer yakala bırak disiplinine uyularak avlama yapılacaktır yer kimseye bildirilmeyecektir.

2. Koratos

Koratos Koray

Merhabalar , biz bu hafta sonu Kızılırmak’ta turna ve sazan avına gitmek istiyoruz ama şöyle bir durum var kıyıdan avlanacağız , çok yüksek bir birikime sahip değiliz turna konusunda , tavsiye edebileceğiniz avlak ve metodlar olursa çok memnun olacağım. Ankara'da yaşıyorum, amacımız hem güzel bir doğa manzarası ve mümkünse de biraz balık tutup eğlenebilmek zira , bu ay ne kurtboğazında ne de temelli göletinde hiçbirşey tutamadan geri döndük, tavsiyelerinizi dinlemekten memnun olurum.

3. forces41

forces41 Mustafa

4. cnryldry

cnryldry Yildiray

Favori Makine:
    Kasnak..
    En İyi Avı:
    3 no doner kasikla 1.5 cm gumus
    :D:D..
    Tespitinize katiliyorum. Kesinlikle dogru ve haklisiniz....
    Yalniz soyle bir problem oluyor. Agcilar pohcacilarin hepsi bu yerleri biliyor. Hepsi nereye ag cekilecek, neresine tiriviri atilacak, nersine kimyasal madde dokulecek v.s. hepsini bir bir biliyorlar.
    Dun misal kizilirmakta bir ilcenin 50 mt girisinde ana yolun yakininda kefal avliyordum. Ben gibi bi kac kisi haric, cogu tiriviri v.s kullaniyorlardi . Biraz muhabbet ettik. Bazilari ogretmen bi kacida .... marketinin mudur ve sefi imis...( Yani egitiminde pek bi faydasi olmuyor)
    Uzun lafin kisasi irem bahcelerinizi yazmayin anlatmayin. ( yada farkli isimler kullanin). Orasi size ve bilene ozel olsun.
    Ama herkezin bildigini istesenizde istemesenizde capulcular dolduracaktir.
    Igneniz keskin aviniz muhtesem olsun...

5. emin45

emin45 Emin Manisa

çok doğru bir tespit. en azından büyük çoğunluğu azaltmış oluruz. üyeler kendi aralarında mesajlaşabilir. olta ile avlanandan bilinçli avcıdan ne doğaya nede diğer insanlara zarar gelmez. ben şahsen küçük balıkları hep geri salıyorum. profesyonel ve takımı taklavatı olan birisi değilim ama ne yapılmaması gerektiğini de bildiğimi düşünüyorum. doğaya ve insanlara biraz saygı duymamız gerekiyor.

Ekli Dosyalar:

6. haluk aksu

haluk aksu haluk aksu

bu tarz faydali bilgiler daha cok okunmali insanlar bilinclenmeli

7. tiho

tiho taner

Favori Kamış:
    daiwa
    Kesilikle haklı sınız ben bunların deniz de de şahit oldum bizde melih le beraber avlanırız genelde ve avlanırımızı mümkün oldukca paylaşmasakta bizi takip eden ler var ve merayı ögrrndiklerinde voliciler merayı mahvetti ve şimdi ordan balık alamıyoruz artık yedi merayı arayoşındayız