3 metre sisme bot ve motor

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında ars tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bu konu,uzun zamandır kafamda tasarlayıp,uygulamaya geçirmediğim bir konu.Olmaz diye bişey yok,hava tüplerinin fiber gövdeye yapışması çokda sıkıntı olmaz,çünkü,ağırlıklı basınç fiber kısma gelecek,şişme bölümler dengeleme amaçlı varlar(hareket halinde iken).Bana zor gelen,görünümünün düzgün olmasını sağlamak.Önce kontraplaktan yapıp,epoksi kaplayıp,düzgün boyamayı tasarladım,ama işçiliği gözümde çok büyüyor.Titiz ve zor beğenen bir yapım var,detaylar istediğim gibi olmadımı uyku haram bana:) başıma iş almamak için,uğraşmıyorum şimdilik,ama bellide olmaz;)
    Sen bi dene,olmaz diye bişey yok,burun ve oturma yeri dolaplı çirt kat bi taban olması lazım,yanlar tüplerin dörtte birini tam kavrayacak şekilde oval kalıplandırılmalı.
    Birde şunu unutma,fiber gövdeli bot ,artık bot olmaktan ziyade,fiber tekne sınıfına daha yakın olacak,botun pratikliği,taşınabilirliği ortadan kalkıp(otomobille),bot kullanımının negatif yönleri (patlama,şişirme,hava kaçırma,güneşten koruma vs.) halen devam edecektir.
    Fiber gövde,şişme tüp kombinasyonunun en önemli avantajı,yüksek hızlarda,güvenli sürüş sağlaması,eğer 3.40 bota 9.9 motor takacaksan gerek yok,ama fiber gövdeye 40 hp motor takabilirsin.(orijinal botları kast ediyorum!)

2. ars

ars Ahmet

Abicim bende aynı fikirdeyim bakalım artık hız la pek işim olmaz benim sadece güvenlik açısından daha iyi olduğu için böyle birşey yapmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda bakalım uygulamaya geçersem muhakkak sizlerle paylaşırım.

3. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Güvenlikten başka,yüzmesine de olumlu etkisi olacaktır.şişme omurga suyu çok tutuyor kaydırmıyor.

4. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Kolibri KM 300 almayıdüşünürseniz kolibri KM300 gerçekten çok güzel ve kullanışlı bir marka. Çokta sağlam. Ben 2 sene akdar kullandım.

5. xvet

xvet Güray

Geçen sene hic bir şey bilmeden sadece araştırarak ve maddiyatım yettiği ölçüde triger marka 3 metre Odiac tipi bot ve 6 hp parsun motor aldım sanayide elle cekilir römork yaptırdım grcen yaz toplam 15 defa denize indirdim çok zevkli motoru kullanmayı bilmedigim halde kısa surede ögrendim bu haftatada 250 tl ye tente aldım yaza doğruda easternet matka benzin deposu alacağım benim okuyup ögrendiğim bot en fazla 3 yıl kullanilir 3 yılin sonunda yenisini almak.lazım tabi markası gercek zodiac değilse çin mallarının hepsi aynı motor olarak uzun saft alsaydım teknedede kullanirdım orda hata yaptım en kısa zamanda alıp bu işin zevkini çikarırsınız ama dediğim gibi botlarin hepsi aynı.