2017 Ankara İdeal Turna Avlakları?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında AhmetKurt29 tarafından paylaşıldı.

1. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    2015 ve 2016 da aynı soruyu sormuştum. Görünen o ki bu soruyu sormak bende bir adet oldu artık :D
    Tarih 22 mart. Aramızda bu sezon Ankara dolaylarında ava çıkmış ve çıkanları görmüş olan kişiler vardır diye umuyorum. Bildiğiniz kadarıyla bu civarlarda gidebileceğim en ideal avlak hangisi? Yaklaşık 3 hafta önce Mogan Gölü ne gittim ne gelen var ne giden. Ne bende ne de orada avlanan insanların oltaların da vuruş dahi olmadı. Göl geçen sene doğru düzgün göremediğim gümüş balıklarıyla dolmuş. Pislik desen cabası. Dolayısıyla Mogan Gölü nü düşünenlere pek tavsiye etmiyorum. Çanıllı ve Kurtboğazı barajı hakkında bilgisi olanlar var mı? Yada Bayındır Barajı nı düşünüyorum diğerlerinden daha yakın olduğu için. Hem avı 1 nisanda yapmayı planladığımdan levrekte tutabilirim diye düşünüyorum. Mogan Gölünde konuştuğum genç bir arkadaş geçen sene Bayındır da canlı gümüşle levrek yakaladığını söyledi. Ayrıca bir ara o gölde israil sazanları peyda olmuştu. Geçen sene tutan gören var mı? Biraz fazla soru oldu ama sadece bildiklerinize cevap verirseniz sevinirim :D Cümleten rastgele...

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Bilgi sahibi olanların cevapsız bırakmamasını rica ediyorum

3. ecora

ecora Erhan

"Yaklaşık 3 hafta önce Mogan Gölü ne gittim ne gelen var ne giden. Ne bende ne de orada avlanan insanların oltaların da vuruş dahi olmadı."

Turna avı yasak bitişi 1 Nisan. Yasaklara uyulmadığı için zaten balık bulamayacaksınız yakın zamanda...

4. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Fladen Warbird Criss Cross 3,00
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Merhaba , sudak ve tatlı su levreği için av yasağı 1 mayısta sona ermekte , bildiğim kadarıyla bayındırda turna yok , bu sebeple bayındıra 1 mayıstan önce gitmeyin. Turna için imrahor göletlerini deneyebilirsiniz, şahsen ben ilk fırsatta o bölgeyi deneyeceğim.

5. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Zaten turna avına 1 nisanda çıktım :) Ortada bir yasak ihlali yok.

6. ecora

ecora Erhan

Mesajın başına tarih 22 Mart diye yazdığınız için öyle algıladım, sorun yok rastgele :)

7. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Bayındır Barajına turna atılmış ve birkaç senedir tek tükte olsa yakalanıyor. Tanıdığım insanlar tarafından da yakalandığını gördüm. Tavsiyene gelince turna yakalamak için Ankara dan İstanbul a gitmeyi düşünmüyorum doğrusu :) Yine de teşekkür ederim. Rastgele...

8. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Bahsettiğim yer zaten Ankara'da ,Ankara imrahor diye aratırsanız bahsettiğim yeri görürsünüz, dalga geçer gibi konuşmanıza gerek yoktu. Yardımcı olmak istemiştim ama peki , rastgele.

guney bunu beğendi.
  9. gslichemist

gslichemist abdurrahman

En İyi Avı:
    turna 65 cm
    2015 ve 2016 da aynı sordum demişsin. bu gidişle her sene bu soruyu sorarsın :) kimse avlagını söylemez, zıpkın ile 30 cm turna vurup, utanmadan turna vurdum diyen insanlar gördüm, 30 mt ag ile gelmiş nerde ag kurabilirim diyen tipleri gördüm. burda kimin nasıl avlandığını bilemezsin. sonuç olarak insanlara avlak sorarsan cevap alamazsın.

10. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Abicim kesinlikle senin yorumunla dalga geçmek gibi bir amacım yoktu. Tamamen iyi niyetli bir şekilde yazdım yanlış anlamışsın. Ama yine de kırdıysam özür dilerim. İmrahor göleti yazınca sadece İstanbul'daki gölet çıktığı için öyle yazdım. Saygılar...

11. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Ne bileyim ankara zaten bohçacılar tarafından istila edilen bir mekan zaten. Burada avlak ismi yazılsa da yazılmasa da ankara da yasadışı avlar yapılıyor. Dolayısıyla bende sorayım dedim. Yine önceki sorduklarımda cevap almıştım ama bu sene o da yok :) neyse yapacak bişeyde yok tabi. Herkese teşekkürler rastgele...

12. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Estağfurullah, bahsettiğim yerde eski tuğla fabrikasına yakın büyük gölette akar önünü bi deneyin , eğer mesafe problem olmazsa köprüköy-kesikköprü arasını deneyebilirsiniz. Ankara'da çok fazla avlanmadığım ve tecrübem olmadığım için mevcut bilgilerim bu kadar. Son olarak , eğer tarım ve köy işlerinden izin alabilirseniz ikizce göletini deneyebilirsiniz, Ankara'da hiçbir yerde ordaki gibi turna yok,bilginiz olsun.

13. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    Değerli tavsiyelerin için teşekkür ederim. Rastgele...

14. iyiakşamlar

iyiakşamlar ismail soylu

İyi Akşamlar,

Kimsenin bilmediği ve tahmin edemeyeceği küçük bir su birikintisi var. Dağ köyü olan ,aşağı ayva köyünün sulama için kullandığı bir yer.

Haftasonu buraya gittim saniyede balık geliyor ama, köylü çok sıkıntılı...

Kesinlikle gitmeyin, balık tutmaya izin vermiyorlar, köyde oturanlar hemen yanınıza gelip, gitmeniz konusunda sizi tehdit ediyor... Hafta sonu gittik, dayak yemekten zor kurtulduk...

Başım belaya girsin, kavga dövüş istiyorum, kimse bana bir şey yapamaz diyorsanız gidin belanızı bulun...

Oltaları atar atmaz 35 cm den fazla sazan çektik... Adamlara sazan balığımı yemediğimizi, tuttuğumuz balığı bırakacağımızı söylememize rağmen laf dinletemedik... kavga dövüş zor canımızı kurtardık...

Çoluğum çocuğum/ anam-babam / akrabam yok, belayı severim, gidiyim bir dayak yiyeyim diyer varsa

Adres;

İşaretli Yer
    18900 Ayva Köyü/Yapraklı/Çankırı yakınında

https://goo.gl/maps/exgv6Rr3may