20 dakikalık at-çek avım

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında iasoslubalıkçı tarafından paylaşıldı.

1. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı mehmet yiğit

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40 10-40
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    çipura 3.850, sırtıkara 6.500, kefal 6,300 v.b.
    iyi günler balıksevdalı arkadaşlarım. forumu uzun zamandır takip ediyorum ama oğlum olduğundan beri doğru düzgün balığa gitmek nasip olmuyor. arada ufak tefek avlarım oldu ama resim atmakta sorun yaşadığım için konu açamadım. bu sefer artık resmi atsam da atmasam da konu açmaya karar verdim.

13 Aralık Cumartesi günü Muğladan eşim ve oğlumla birlikte ailemin yanına Kıyıkışlacık (İasos) Köyüne doğru yola çıktım. bir buçuk saat yolculuğun ardından ailecek yapılan güzel bir kahvaltı ve geçirilen güzel vaktin ardından köyde bulunan bir abimizin hastane evrakları bendeydi ve onları vermek için yanına gittim. tabi abiyle aramızdaki muhabbet her zaman ki gibi balıktı iyi kalamar çıktığı, bir hafta on gün önce jige giden arkadaşların iyi mercan aldığını söyledi. pazar günü jige gidelim diye konuştu fakat benim kalma olasılığım yoktu iki buçuk yaşındaki oğlum kuzenleri ile oynamak için çıldırırken ona bunu yapamazdım. abimizin yanından ayrıldıktan sonra içimden bir ses git bir kaç atçek yap dedi ve kendi kendime 14 atış (10 u normal 4 üde 1 oğlum için 1 eşim için 1 kendim için ve son 1 de oğlum için) yapıp dönmeye karar verdim hemen avlanacağım yere vardım hava çok güzel hiç dalga ve rüzgar yok tam deniz havası alınacak balık avlanılmayacak bir hava ama olsun o kadar plan yaptım 14 atışlık:) 1, 2, 3, derken 8. atışımdı kıyıya 6-7 metre kala kullandığım silikona bir saldırı ama almadı yarım metre sonra yapıştı ve balık oltada asılmaya başladı kısa sürede balığı karaya almayı başardım ve atışlara devam ettim balığı tutunca kendime ekstra bir 10 atış daha verdim :) bu atışlarda 1 saldırı daha oldu ama almadı daha sonra 1 karış boyunda 1 ispendek daha denk geldi onu hiç yormadan hemen suya geri saldım ve atışlarımı bitirip eşimin ve oğlumun yanına döndüm. 20 dakikada yaklaşık 1.5 kiloluk bir levrek almış oldum. balığı annemlere bıraktım onlara afiyet olsun. sizlere de daha iyileri nasip olur inşallah. daha önce yakaladığım fakat rapor açamadığım 1 kaç fotoğrafıda ekliyorum sağlıklı mutlu ve balıkla kalın.
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/12/15/DSC_0248.jpg[/img
    [url=http://www.hizliresimyukle.com/image/PzDW][img]http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/12/15/DSC_0121.jpg[/url]

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler, çok güzel bir av olmuş. Hikayesi de levrek te tam tadında. :)
    Nice güzel avlarınız olsun. :)

3. iasoslubalıkçı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim Volkan hocam bizde sizin raporlarınızı zevkle okuyoruz. görüşmek ümidiyle.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Oğlana 41 kere maşallah,balıklara tebrikler.

5. iasoslubalıkçı

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim Fatih Abi.

6. emreseven

emreseven Emre

Asıl paşa orda gülüyor.Maşallah.ALLAH bağışlasın.

Avlarınızada tebrikler, daha iyileri rastgelsin.

7. pelikan01

pelikan01 Hakan Yasar

Favori Kamış:
    DAM Steelpower Tele Surf 390, Okuma Salina Seaspin 240 - 10/40
    Favori Makine:
    DAM Quick SLR Surf 560 FD, Okuma Trio 40S
    En İyi Avı:
    Akya 2 kg.
    Maşallah paşaya, hehe tabiki oğlunuza, Allah nazarlardan saklasın. balık için de ayrıca tebrikler...

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Allah bağışlasın, “balık” güzelmiş. Hayatının trofesi minikkuş.:)

Balıklar da gayet yakışıklı, tebrik ederim Mehmet.

9. yhy

yhy Yahya

Tebrik ederim Mehmet,güzel av olmuş.Fakat,raporda,balıklarda ne kadar güzel olursa olsun, maşallah ,nazar değmesin,delikanlının gölgesinde kalmış..

10. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Güzel olmuş. Delikanlının şansı hep bol olsun.
    11 Aralık perşembe günü ben de kıyıkışlacıkta idim. Mevsim olarak bu zamanlarda heryer bomboş, ve kapalı. Ben de merak ettiğim bir yer olduğu için gittim. İlk yerleşim yerinden döndüm. Daha ileride marina ve sitelerin olduğuna dair tabelalar vardı. vaktimiz vardı ama çok kalmadık. Dönüp havaalanına gittik. o antik kentin kaya yapısı çok ilgimi çekti.