15 Aralık 2015 - 31 Mart 2016 Turna Av Yasağı

Konu, 'Tebliğler' kısmında Kaany tarafından paylaşıldı.

1. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Sevgili balıksever abilerim, kardeşlerim, baylar ve bayanlar :)

Bugün 15 Aralık 2015, yani yeni yıla 16 gün kalmış bulunmakta. Şimdiden yeni yıl herkese sağlık mutluluk huzur ve sevgi getirsin. Limitlere ve vicdana uyulduğu sürece bol bol avlarınız olsun. Herkese şimdiden Rastgele!

Küçük bir hatırlatma yapma ihtiyacı duydum.
    Bugünün bizim için bir diğer önemi 15 Aralık - 31 Mart tarihleri arasında tutması ve mücadelesi zevkli, yemesi güzel, tuttuktan sonra salması bir o kadar daha güzel olan TURNA (Esox lucius) balığının tutulmaması gereken döneme girmiş olmamızdır. Tutanlar olmayacak mı ? Elbette olacak hemde irili ufaklı. Karnında 100.000 yumurta olan balıklar tutulup katledilecek.

Ben balık tutmak istiyorum arkadaş! diyen var ise önerim şudur: En yakınınızda bulunan ve içerisi israil sazanı kaynayan avlaklar bulunuz. Gidip bol bol yakalayıp geri salmayınız :) Kedisi köpeği kuşu, ne varsa besleyiniz :)

Forumda olan veya olmayan herkes umarım bu küçük hatırlatmayı görür. Gerisi vicdanınıza kalmış.

Bir kaç görsel koymazsak olmaz :)

========

========

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Kaan abi, güzel bir bildiri olmuş. Ben de tatlısuya niyetlenmiştim bu sıralar. Çayırköy ya da Sapanca düşünüyordum. Araştırınca öğrendim ki yasağın başlamasına 1 gün kalmış. Bu konuyu açmak için benden önce davrandın teşekkür ederim. Artık turnalar bir başka bahara :)

3. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Teşekkür ederim Emrecan , ama senden başkasının pek ilgisini çekmemiş anlaşılan. Duyarlılığından dolayı seni tebrik eder ve teşekkür ederim.

Ne denizde balık kaldı ne gölde ne ırmakta... Allah ıslah eylesin ne diyelim...

4. İsmail70

İsmail70 İsmail Önel

Favori Kamış:
    Farketmez
    Favori Makine:
    Farketmez
    En İyi Avı:
    Palamut, 45 cm.
    Hatırlatma için teşekkürler. Bilmeyen veya unutan arkadaşlarda hatırlatmış oldunuz. Sağlıcakla.

5. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Forumumuzda hala turna için takım sorulması bile beni derinden üzüyor. Konu başlıklarının altına yazmama rağmen en ufak bir cevap bile alamamak ise kahrediyor. Bizim milletimiz böyle gelmiş böyle gider. Balık kalmayınca vururuz başlarımızı taşlara da iş işten çoktan geçmiş olur.

6. Kaany

Kaany Kaan

Favori Kamış:
    Remixon Funeden 1.98m
    Favori Makine:
    Abu Garcia Orra2 Winch
    En İyi Avı:
    8mm Blue Tiger Shrimp
    Sadece hatırlatma yapmak istedim. Bunu av yasağı bitene kadar ara ara yapacağım. :)