04.05.2014 Balıkları suya geri iade etmeye gittik..

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında asenol tarafından paylaşıldı.

1. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Merhaba arkadaşlar,

Havanın bozuk olması ümidimizi kırsada ara ara açan güneşte harika balıklar yakaladık. Balık 50 üzeriydi ve hepsi aynen suya iade edildi. Bazı arkadaşlarımız eskiden toplu olarak balık fotoğraflarını soruyorlar. Artık toplu balık fotoğrafı bende olamayacak. Çünkü yakalanan balık hemen iade oluyor.

Balıkları iade etmesi tutmaktan daha keyifli. Herkese rastgele :)

ÇOK SEVİMLİ KERATA :)

SALINAN BİR BALIK

SALINAN BAŞKA BİR BALIK

İLK DEFA GÖRDÜĞÜM BİR TÜR

GÜNÜN FAVORİSİ

KAVAK AĞACINDA BİR SÜRÜYDÜLER VE ÇOĞU SUYA DÜŞÜP YEM OLUYORDU

BUNLARDA BİR KAÇ BALIĞIN İADE VİDEOSU;

KEFAL İADE 1
    KEFAL İADE 2
    KEFAL İADE 3

2. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
    Ahmet abi tebrik ederim görüntüler ve balıklar çok güzel :) avlarınız daim olsun..

3. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Teşekkürler Atillam, Hepimize daha güzel avlar inşallah :)

4. melangee

melangee soyer

Favori Kamış:
    Okuma Luremania
    Favori Makine:
    shimano Catana 2500 rb
    En İyi Avı:
    5 cm gümüş balığı
    Balıklar ve fotoğraflar muhteşem,tebrikler. Balıkların suya iade edilmesi de herkese örnek olması gereken bir davranış. Bir de sorum olacaktı. 50 adet balığı kaç kişi ne kadar sürede yakaladınız acaba?

5. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Teşekkür ederim kardeşim. 4 kişiydik 4-5 saat diyelim. Yarım gün avlandık çünkü. Ayrıca fly faktörümüz var :) Fly balıkçılığında eğer uygun yemi bulmuşsanız her düzgün ve doğru atışınızda balık garantidir. Çünkü balık zaten böcek bekliyor yani yemleniyor :)

Bir avda video çekip paylaşacağım. Fly gerçekten bir mucize :)

Ayrıca aynı mekanda avlanmışız.. Senin avlandığın yerin az yukarısındaki dönemeçte avlandık biz.. Bu dönemeçe dikkat etti isen her yer otluktur :) İşte balık o otların içinde. Diğer açık alanlarda suyun dibinde gördüğün balıkların %90ı şirazdır. Kefal açık alanda yemlenmez.

6. gümüş06

gümüş06 Ahmet YABACI

ahmet kardeşim tebrikler ne güzel yapmışsınız.balıklar kuzular börtü böcekler insan yaşadığını hissediyor.emeğine sağlık.keyifli avlarının devamını dilerim.sevgilerimle.

7. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Teşekkür ağabey, artık her avımız böyle inşallah. Hepimize daha keyifli avlar inşallah :)

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Ahmet tüm görüntüler çok güzel, keyifli. :)
    Videoları da akşam izleyeceğim.
    Fly diye diye bize de merak sardıracaksın. :)
    Yeni malzemeler, yeni masraflar. :( hihi
    Nice keyifli avların olsun. :)

9. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Sağol ağabey, videolar balık salım videoları.

Flya başlamadan evvel 2 sene kadar izledim, inceledim. çok karışık bir av şekli olarak göründü gözüme. Sonra malzemeleri tamamlayıp başladım. İlk başlarda çok sıkıldım çünkü hem balık yakalayamadım hemde yaptığım imitasyonlar düzgün olmuyordu. Ama işin içine girdikçe öğrenmeye başladım ve sonuçlar değişmeye başladı. Henüz yolun en başındayım yani %1 bile değilim ama bırakmaya niyetim yok. Çünkü diğer avlarda almadığım hazzı fly ile alıyorum.

İşte bu yüzden HEP FLY SADECE FLY :) :)

İlk fırsatta balığın yakalanma videolarını çekeceğim ama henüz düzgün bir kamera ve kameraman bulamadım :D

10. melangee

melangee soyer

Favori Kamış:
    Okuma Luremania
    Favori Makine:
    shimano Catana 2500 rb
    En İyi Avı:
    5 cm gümüş balığı
    Suyun yavaş aktığı ve ırmağın çok genişlediği, dibi bol yosun olan yerden bahsediyorsun sanırım. Ben oralara pek gelmiyorum sahteler çok takılıyor diye.
    Bu şirazlar sahtelere ya da meppse gelmez mi peki? Bana hiç uğramadılar daha.
    Bir de buralardaki tırıvırıcılar hakkında bir şey yapabiliyor musun? Ben geçen gün tarım il müdürlüğüne mail yazdım ama pek ciddiye almadılar galiba. Hatta ciddi görünmek için işyeri mailinden yazdım fakat geri dönüş de olmadı.

11. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Şirazlar nasıl tutulur anlamış değilim. Ama bilimsel verilerde şirazın beslenmesini araştırmıştım bir ara kayaların üzerinde oluşan alglerle yani yosunlarla beslendiğini öğrendim ve bu alglerde yaşayan gözle görülmesi zor planktonları yediğini öğrendim.

O bölgede kolluk kuvveti dersen polis bölgeye hakim fakat ben 2 sefer aradığımda gelip ağ atan ve tırıvırı atan arkadaşlarla sohbet edip gittiler :mad: ceza kesmediler. Tırıvırı haricinde olta kullananda parmakla sayılır.

Bir seferinde de meps ile şirazın yakalandığını gördüm ama şiraz nerden baksan 50 cm civarı idi. Belki 0 Numara mepsi derinden çekersen yakalanabilir ama 0 Numara mepsi ne kadar uzağa atabilirsin.

Ben otluk alanda fly yemi olarak dry (kuru ve batmaz) beetle fly kullanıyorum. O sebeple otlara takılma derdi yok.

12. melangee

melangee soyer

Favori Kamış:
    Okuma Luremania
    Favori Makine:
    shimano Catana 2500 rb
    En İyi Avı:
    5 cm gümüş balığı
    Bilgiler için teşekkürler.
    Siz tırıvırı ile ne kadar balık yakalayabildiklerini görüyor musunuz? Yani çok tutamıyorlarsa niye herkes bu lanetle uğraşıyor, zevkli de değil sonuçta. Bilgisizlik mi yoksa kolaylarına mı geliyor? Oltayla da ne kadar çok balık tutulabileceğini bizzat siz ispatlıyorsunuz aslında.

13. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Oradaki insanların bilgisizlikleri ve kolaylarına geliyor. Ayrıca tırıvırı imalatını ve satımını durdurmak lazım bana gore. Ayrıca olta ile avlanmak orada ki insanlara pahalı geliyor da olabilir ve zor geliyorda olabilir.

Fly ve spini görenler hayret ediyor ama yine de yapmıyorlar. Balığı geri bırakınca da dalga geçiyorlar bizlerle. Hayırlısı inşallah bir gün düzelmesi dileğiyle.

Ayrıca otların arasında da takılmadan spin kullanan arkadaşım var ve güzel balık aldı o bölgeden ;)

14. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    Ahmet tebrik ederim eline sağlık, örnek olur İ.Ş. arkadaşlara balık iade etmen.

15. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Teşekkürler komutanım. İnşallah herkes yakala-bırak sistemine döner :)

16. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Tebrikler Ahmet, sezonun tadını her hafta çıkarıyorsunuz, maşallah diyelim. :)

Devamı rast gelsin...

17. yilmazt

yilmazt Yılmaz Taşdelen

Tebrikler abi ne güzel yapmışsınız ellerinize sağlık.. :) avlarınız daim olsun.

18. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Mümkün olduğu her fırsatta kaçıyoruz su kenarına Fatih kardeşim :) Hepimize maşallah :)

Sağol Yılmaz kardeşim. Bil mukabele :)